2021 წლის გამოცდები - განრიგი
შეფასებისა და გამოცდების ეროვნული ცენტრი 2021 წლის გამოცდების განრიგს აქვეყნებს.
ერთიანი ეროვნული გამოცდები:
​1-ლი ივლისი, 2 ივლისი, 5 ივლისი (პირველი და მეორე სესია) - ქართული ენა და ლიტერატურა;
1-ლი ივლისი (პირველი სესია) - ოსური ენა;
1-ლი ივლისი (პირველი სესია) - აფხაზური ენა;
6 ივლისი (პირველი სესია) - რუსული ენა;
6 ივლისი (პირველი და მეორე სესია) - ინგლისური ენა;
6 ივლისი (მეორე სესია) - ფრანგული ენა;
7 ივლისი (პირველი სესია) - რუსული ენა;
7 ივლისი (პირველი და მეორე სესია) - ინგლისური ენა;
8 ივლისი (პირველი სესია) - გერმანული ენა;
8 ივლისი (პირველი და მეორე სესია) - ინგლისური ენა;
9 ივლისი (პირველი და მეორე სესია) - მათემატიკა;
12 -13 ივლისი (პირველი და მეორე სესია) - ისტორია;
14 ივლისი (მეორე სესია) - ბიოლოგია;
15 ივლისი (მეორე სესია) - სახვითი და გამოყენებითი ხელოვნება;
15 ივლისი (მეორე სესია) - ქიმია;
16 ივლისი (მეორე სესია) - გეოგრაფია;
19 ივლისი (პირველი და მეორე სესია) - ზოგადი უნარები;
20 ივლისი (პირველი სესია) - ფიზიკა;
20 ივლისი (პირველი სესია) - ლიტერატურა;
20 ივლისი (მეორე სესია) - ზოგადი უნარები;
28 ივლისი (მეორე სესია) - სტუდენტთა საგრანტო კონკურსი.
2021 წლის საერთო სამაგისტრო გამოცდის ჩატარების განრიგი:
27 ივლისი (პირველი სესია) - წაკითხულის გააზრება, ანალიტიკური წერა;
28 ივლისი (პირველი სესია) - ლოგიკური მსჯელობა, რაოდენობრივი მსჯელობა;
29 ივლისი (პირველი და მეორე სესია) - წაკითხულის გააზრება, ანალიტიკური წერა;
30 ივლისი (პირველი და მეორე სესია) - ლოგიკური მსჯელობა, რაოდენობრივი მსჯელობა.
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი წამყვანი და მენტორი მასწავლებლობის სტატუსის მსურველთათვის ინფორმაციას ავრცელებს
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი წამყვანი და მენტორი მასწავლებლობის სტატუსის მსურველთა მხარდაჭერის მიზნით იწყებს საინფორმაციო შეხვედრებს/ვებინარებს მასწავლებლის პრაქტიკული საქმიანობის (პორტფოლიო) შესახებ, იმ წამყვანი და მენტორი სტატუსის მსურველი მასწავლებლებისთვის, რომლებიც აკმაყოფილებენ პრაქტიკული საქმიანობის შეფასების ერთ-ერთ წინაპირობას:
1) მასწავლებლებისთვის, რომლებსაც ჩაბარებული აქვთ წამყვანი/მენტორი მასწავლებლის პროფესიული უნარების გამოცდა;
2) დოქტორის აკადემიური ხარისხის მქონე პირებისთვის, რომელთაც უფროსი მასწავლებლის სტატუსი მოპოვებული აქვთ საგნობრივი კომპეტენციის დადასტურებით (მინიმუმ 50%), საგნის გამოცდის ჩაბარებით ან ეროვნული სასწავლო გეგმით გათვალისწინებული საგნის/საგნობრივი ჯგუფის დოქტორის ხარისხით.
შეხვედრები ჩატარდება ონლაინ, Teams-ის ელექტრონული პლატფორმის საშუალებით და დაინტერესებული პირები შეხვედრების განრიგს და ინსტრუქციას მიიღებენ ელექტრონულ ფოსტაზე.