შეფასებისა და გამოცდების ეროვნული ცენტრი მათემატიკის ტესტის გამსწორებელთა კონკურსს აცხადებს
მათემატიკის ტესტის გამსწორებლების შესარჩევი კონკურსი 2020 წლის ერთიანი ეროვნული გამოცდებისათვის 24 მაისს ჩატარდება, - ინფორმაციას შეფასებისა და გამოცდების ეროვნული ცენტრი ავრცელებს.
ცენტრის ცნობით, კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად კონკურსანტმა უნდა გაიაროს რეგისტრაცია ვებგვერდზე http://emarker.naec.ge​/eMarker 16 მაისს (სასურველი ბრაუზერი: Mozila Firefox და Google Chrome).
„კონკურსის დაწყებამდე, 16 მაისიდან - 22 მაისის ჩათვლით, მონაწილეებს საშუალება ექნებათ ივარჯიშონ - გაასწორონ ნაშრომები ელექტრონული პროგრამის საშუალებით.
ამისათვის საჭიროა, რომ კანდიდატი გაეცნოს ქვემოთ თანდართულ ფაილში მოცემულ დავალებებსა და მათ შეფასების სქემებს; შემდეგ კი დაიწყოს ვარჯიში ამგვარად:
ვებგვერდზე http://emarker.naec.ge/e​Marker შესვლის შემდეგ დააჭიროს ღილაკს „გასწორების გვერდზე გადასვლა“, წაიკითხოს კონკრეტული დავალების პასუხი, საკუთარი შეფასება ჩაწეროს ქვემოთ ამისთვის საგანგებოდ გამოყოფილ უჯრებში და დააჭიროს ღილაკს „შენახვა“. შემდეგ ეს პროცედურა უნდა გაიმეოროს იმდენჯერ, სანამ არ ამოიწურება გასასწორებელი დავალებები და გამოჩნდება წარწერა „დავალება არ მოიძებნა“.
მათემატიკის საგამოცდო ტესტის გამსწორებელთა შესარჩევი კონკურსი ჩატარდება ელექტრონულად სპეციალური პროგრამის გამოყენებით 24 მაისს 11:00 საათიდან 16:00 საათამდე. მსურველებს საშუალება ექნებათ სახლიდან შევიდნენ ბმულზე http://emarker.naec.ge/eMa​rker და გაასწორონ აბიტურიენტთა ნამუშევრები, რათა გამოავლინონ საკუთარი კომპეტენცია.
არაუგვიანეს 15 ივნისისა შედგება რეიტინგული სია და კონკურსის შედეგები ეცნობებათ წარმატებულ მონაწილეებს.
კონკურსში მონაწილე პირი უნდა აკმაყოფილებდეს შემდეგ პირობებს:
• უნდა ჰქონდეს უმაღლესი განათლების დამადასტურებელი დიპლომი (მათემატიკის სპეციალისტი) და/ან ჩაბარებული უნდა ჰქონდეს მასწავლებლის კომპეტენციის დამადასტურებელი ტესტი (კონკურსში გამარჯვების შემთხვევაში კონკურსანტმა უნდა წარმოადგინოს შესაბამისი დოკუმენტები შეფასებისა და გამოცდების ეროვნულ ცენტრში);
• ოჯახის წევრი/წევრები არ უნდა აბარებდნენ 2020 წლის ერთიან ეროვნულ გამოცდებს.
ამ ფაილში მოცემულია დავალებები და მათი შესაბამისი პასუხები, რომ მსურველებმა კონკურსამდე შეძლონ ვარჯიში,“ - აღნიშნულია შეფასებისა და გამოცდების ეროვნული ცენტრის მიერ გავრეცელებულ ინფორმაციაში.