,,სასწავლო წელი დაიწყოს 1-ლ სექტემბერს, სწავლების ფორმის შესახებ გადაწყვეტილება კი სკოლებმა ინდივიდუალურად მიიღონ'' - საქართველოს სკოლის ლიდერთა ასოციაცია
საქართველოს სკოლის ლიდერთა ასოციაცია საქართველოს მთავრობას და განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს თხოვნით მიმართავს, რომ სასწავლო წელი დაიწყოს 1-ლ სექტემბერს, სწავლების ფორმის შესახებ გადაწყვეტილება კი სკოლებმა ინდივიდუალურად მიიღონ:
,,​მივმართავთ საქართველოს მთავრობას, საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს!
1. 2020-2021 სასწავლო წელი ზოგადსაგანმანათლებლო სკოლებში დაიწყოს 2020 წლის 1-ელ სექტემბერს;
2. თუ მოხდა კოვიდ ვირუსის გავრცელება, ზოგადსაგანმანათლებლო სკოლებმა, მათი შესაძლებლობიდან გამომდინარე, თავად მიიღონ გადაწყვეტილება რა ფორმით გააგრძელებენ სწავლას:
ა) სრულად დისტანციურ რეჟიმში;
ბ) შერეულ რეჟიმში: ნაწილი დისციპლინები დისტანციურად და ნაწილი ჩვეულებრივ. ამ გეგმის ეფექტურად განსახორციელებლად შესაძლებელია კლასების გაყოფა და მოსწავლეების დღეგამოშვებით დაბარება, სმენებში გადანაწილება და ა.შ. სკოლებს ინდივიდუალურად შეუძლიათ მათთვის კომფორტული სქემის შედგენა.
გ) გააგრძელებენ სწავლას ჩვეულებრივ რეჟიმში, სახელმწიფოს მიერ დაწესებული რეგულაციებისა და რეკომენდაციების სრული დაცვით,'' - აღნიშნულია საქართველოს სკოლის ლიდერთა ასოციაციის მიმართვაში.
აღნიშული მოთხოვნით ​​ხელმოწერების შეგროვება უკვე დაიწყო.