ბათუმსა და ქობულეთში სასწავლო პროცესი პირველ ოქტომბრამდე დისტანციურად ჩატარდება
ბათუმსა და ქობულეთში პირველ ოქტომბრამდე სასწავლო პროცესი დისტანციურად ჩატარდება. ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრმა გიორგი გახარიამ საკოორდინაციო საბჭოს სხდომის შემდეგ გამართულ ბრიფინგზე განაცხადა.
„ბათუმში ბოლო თვეების განმავლობაში შიდა ტურისტული სეზონიდან გამომდინარე, მობილობა იყო ძალიან მაღალი და შესაბამისად, გარკვეული რაოდენობის ინფიცირებულთა ზრდას ველოდებოდით, ამისთვის როგორც ბათუმში, ასევე ქვეყნის მასშტაბით ყველაფერი არის მზად. მთავარი არის, რომ ეპიდემიის მართვის პროცესი სრულად ექვემდებარება კონტროლს, თუმცა იქიდან გამომდინარე, რომ სასწავლო წელი გამოიწვევს მობილობის კიდევ უფრო გაზრდას, ჩვენ გარკვეული გადაწყვეტილებები დღეს მივიღეთ - ორი კვირით, პირველ ოქტომბრამდე ბათუმსა და ქობულეთში სასწავლო პროცესი გადაიდება. სწავლა იქნება დისტანციურად პირველი ორი კვირის განმავლობაში, რაც ნიშნავს, რომ ბათუმსა და ქობულეთში ბავშვები სკოლებში და სტუდენტები აუდიტორიებში სწავლას 1-ლი ოქტომბრიდან განაგრძობენ, მანამდე სწავლა დაიწყება დისტანციურად“, - განაცხადა გიორგი გახარიამ.
​სავალდებულოა თუ არა, დამრიგებელი ასწავლიდეს კლასს
განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტისა სამინისტროსინფორმაციით, ეროვნული სასწავლო გეგმის მიხედვით, საჯარო სკოლაში ყველა კლასს უნდა ჰყავდეს დამრიგებელი.
ამასთან, დამრიგებელი უნდა იყოს იმავე სკოლის პედაგოგი. ანუ სავალდებულო არ არის დამრიგებელი უშუალოდ ასწავლიდეს კლასს.