განათლების მინისტრის მოადგილე საჯარო სკოლებში მიმდინარე პროცესებზე
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილის, ეკატერინე დგებუაძის განცხადებით, სკოლებში სასწავლო პროცესი კვლავ შერეული ფორმით მიმდინარეობს - სკოლების ნაწილში დისტანციურად, ნაწილში საკლასო ოთახებში და კოვიდ ინფექციის დაფიქსირების შემთხვევებში, სამინისტრო პროცესებს ჯანდაცვის სამინისტროსთან და ეპიდემიოლოგებთან ერთად წერტილოვნად მართავს.
უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს შეხვედრის დასრულების შემდეგ, ეკატერინე დგებუაძემ იმ სკოლებზეც გაამახვილა ყურადღება, სადაც საარჩევნო უბნებია განთავსებული:
„მოგეხსენებათ, საარჩევნო პერიოდში საარჩევნო უბნების ძირითადი ნაწილი მდებარეობს სასკოლო სივრცეში და იმის გამო, რომ დავიცვათ თოთოეული მოქალაქის ჯანმრთელობის მდგომარეობა, ავიცილოთ რისკები, მიღებული იქნა გადაწყვეტოილება, რომ სავარაუდოდ ერთი კვირის განმავლობაში, სასწავლო პროცესი გადავიდეს დისტანციურ ფორმატში და მომდევნო კვირაში განახლდება“ - განაცხადა ეკატერინე დგებუაძემ.