​პედიატრი თემურ მიქელაძე ბავშვებში კორონავირუსული ინფექციის მიმდინარეობის თავისებურებებზე საუბრობს და აღნიშნავს, რომ ვირუსი პატარებში უმეტესად მსუბუქად მიმდინარეობს:„რა თქმა უნდა, პნევმონია ყველასთან...
„ეს პარტია საქართველოში ჯერჯერობით არ დაფიქსირებულა, ბაზარზე არ არის,“- სურსათის უვნებლობის ექსპერტი მიხეილ ბეღელაძე
სურსათის უვნებლობის ექსპერტმა მიხეილ ბეღელაძემ კომპანია „ფერეროს“ „ქინდერ სიურპრიზის“ შოკოლადთან დაკავშირებული სალმონელათი დაავადების შემთხვევების შესახებ ისაუბრა და აღნიშნა, რომ მსგავსი შემთხვევა ევროკავშირში დაფიქსირდა:
„რაც შეეხება სალმონელაზე ამ კონკრეტულ შემთხვევას, პირველ რიგში, ის ევროკავშირში დაფიქსირდა. მათ აქვთ სწრაფი განგაშის სისტემა. როდესაც ხარვეზი ფიქსირდება ერთ კონკრეტულ ქვეყანაში, განგაშის სიგნალი ირთვება და ყველა ქვეყანას ეცნობება. ჩვენთან ამ კონკრეტულ პროდუქტზე, სურსათის ეროვნულმა სააგენტომ მიიღო ინფორმაცია. ამ კონკრეტული პარტიის ნომერი იციან, იციან სადამდე აქვს ვადა, გამოშვების ნომერი და ა.შ. ამ კონკრეტულ პარტიაზე მოვიდა ინფორმაცია, რომ თუ არსებობს ბაზარზე, ბაზრიდან ამოიღეთ. სააგენტომ ეს ინფორმაცია მიაწოდა იმპორტიორებს. მათგან არაგეგმიური ინსპექტირებებიც ჩატარდა. ასეთ შემთხვევებზე ბიზნესი და სახელმწიფოც ერთად ზრუნავს, რომ რაც შეიძლება მალე მოგვარდეს.
ეს პარტია საქართველოში ჯერჯერობით არ დაფიქსირებულა. ბაზარზე არ არის. შემიძლია სრულად დავამშვიდო ამ ეტაპზე მომხმარებელი, რომ შეუძლია თავისუფლად იგრძნოს თავი. იმ ქვეყნებში, სადაც დაფიქსირდა, იქაც სავარაუდო შემთხვევა იყო და კვლევები მიმდინარეობს,“- აღნიშნულ საკითხზე მიხეილ ბეღელაძემ საპატრიარქოს ტელევიზიის გადაცემაში „განთიადი“ ისაუბრა.