„ბავშვებს ძალიან მოემატათ შფოთვა გაკვეთილის ჩაბარების, მოყოლის ან სიტყვით გამოსვლის თვალსა...
​განათლების ექსპერტი თინათინ ცერცვაძე ტელეკომპანია „იმედის" გადაცემაში „იმედის დღე“ ბავშვებში კომუნიკაციის პრობლემის შესახებ საუბრობს, რომელიც პანდემიამ კიდევ უფრო გაამძაფრა:„მთელი საგანმანათლებლ...
გამჭოლი უნარებისა და ღირებულებების კომპონენტებზე ორიენტირებული პედაგოგი ვარ და წარმოგიდგენთ ინფორმაციას, რომელიც შეეხება კომპლექსურ დავალებას
სსიპ ზესტაფონის მუნიციპალიტეტის სოფელ კვალითის საჯარო სკოლა მესამე თაობის ეროვნულ სასწავლო გეგმაზე დაყრდნობით ახორციელებს საქმიანობას. პირადად, მე, თეა კელენჯერიძე როგორც კვალითის საჯარო სკოლა ისტორიის მასწავლებელი, გამჭოლი უნარებისა და ღირებულებების კომპონენტებზე ორიენტირებული პედაგოგი ვარ და წარმოგიდგენთ ინფორმაციას, რომელიც შეეხება მე-7 კლასში განხორციელებულ კომპლექსურ დავალებას.
სწავლებისას განსაკუთრებული ყურადღება მივაქციე სასწავლო ცნებების დაძლევის საკითხებს, გამჭოლი უნარების განვითარებას. ჩემი პრაქტიკის კრიტიკული ანალიზის საფუძველზე შემიძლია ვთქვა, რომ გამჭოლი კომპეტენციები განვითარებულია ასაკის შესაბამისად (ანალიზში ჩართული იყო კათედრის წევრებიც).
• ზოგადი განათლების რეფორმის ფარგლებში, მესამე თაობის ეროვნული სასწავლო გეგმა მოსწავლეზე ორიენტირებულია , ბავშვები პრაქტიკულად ასრულებენ მათთვის უკვე ძალიან საყვარელ კომპლექსურ დავალებებს.