თუ Teams-ში შესვლასთან დაკავშირებით პრობლემა გაქვთ, გაეცანით რეკომენდაციებს
განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემა აქვეყნებს ინფორმაციას მათთვის, ვისაც Teams-ში შესვლასთან დაკავშირებით პრობლემა აქვს. ​MomsEdu.ge გთავაზობთ პოსტს:
„როდესაც ა პ ლ ი კ ა ც ი ი დ ა ნ ცდილობთ თიმსში შესვლას, თუმცა ვერ ახერხებთ, უნდა გაითვალისწინოთ შემდეგი ყ ვ ე ლ ა მითითება!
1) თუ კომპიუტერიდან შედიხართ, პირველ რიგში, კომპიუტერში გადაამოწმეთ, რომ დროის სარტყელი იყოს +4-ზე.
ამის შემდეგ გახსენით (როგორც კომპიუტერიდან ისე მობილურიდან) „google chrome ან Microsoft edge, ან Mozilla firefox“, შედით https://email.mes.gov.ge -ზე და აირჩიეთ თიმსში შესვლა. (აუცილებელია, რომ შეხვიდეთ ზემოთ მოცემული ბრაუზერით ერთ-ერთი მათგანით, (მობილურიდანაც) ნაცვლად ა პ ლ ი კ ა ც ი ი ს ა).
2) როდესაც შეხვალთ, მოგთხოვთ ვერიფიკაციის გავლას, რომელიც აუცილებლად უნდა გაიაროთ და არ გამოტოვოთ. (იხ. ინსტრუქცია https://youtu.be/W3ZCjLgD4VU)
3) მნიშვნელოვანია, რომ დარწმუნებული იყოთ თქვენი მომხმარებლის სახელის (ელფოსტა @students.gov.ge ან @teachers.gov.ge ) სისწორეში. ამის გადამოწმება შეგიძლიათ paroli.ge-ზე მითითებების შესრულებით. თუ არ გახსოვთ ზუსტად, შეგიძლიათ აღადგინოთ პაროლი. (იხ. ინსტრუქცია https://youtu.be/YVsNHZhtYRU)
4) როდესაც ბრაუზერიდან ერთჯერადად გაივლით ვერიფიკაციას, ამის შემდეგ შეძლებთ მობილურის/კომპიუტერის ა პ ლ ი კ ა ც ი ი დ ა ნ სარგებლობას.
ყველა ზემოთ მოცემული მითითებების სწორად, ზედმიწევნით შესრულების შემდეგ პრობლემა არ გექნებათ თიმსში ავტორიზაციის.
გთხოვთ ყურადღებით გაეცანით და იმოქმედეთ მოცემული რეკომენდაციით.
ასევე, სასურველია განაახლოთ თქვენს მოწყობილობაში თიმსის აპლიკაცია. წაშალეთ და ახლიდან დააინსტალირეთ. როგორც კომპიუტერში, ისე მობილურში. (https://youtu.be/VOFQekFh15k)“ - აღნიშნულია განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემის მიერ გამოქვეყნებულ ინფორმაციაში.
Momsedu.ge-მ თქვენთვის, მასწავლებლებისთვის შექმნა ახალი სივრცე - „მასწავლებლების სანდო წყარო“, სადაც ყოველდღიურად ქვეყნდება საგანმანათლებლო სფეროს სიახლეები. გადმოდით ბმულზე და მოიწონეთ - „მასწავლებლების სანდ​ო წყარო“.