გახდი სკოლის დირექტორი! 1003 ვაკანტური ადგილი! - სერტიფიცირების პროგრამაზე რესგიტრაცია 30 ოქტომბრამდე შეუძლია ნებისმიერ მსურველს!
საქართველოს ტერიტორიაზე არსებული სკოლების მოქმედ დირექტორებს ხელშეკრულების ვადა 2020 წლის ოქტომბერში ამოეწურათ, ასეთია 1003 სკოლა და შესაბამისად, ამდენივე ვაკანსიაა. 2021 წლის 9 აგვისტოს საქართველოს საკანონმდებლო მაცნეში გამოქვეყნდა განათლებისა და მეცნიერების მინისტრ მიხეილ ჩხენკელის ბრძანება, რომელიც შეეხება საჯარო სკოლის დირექტორის შესარჩევი კონკურსის წესის ცვლილებებს.
აღნიშნულ დოკუმენტში არაფერია ნათქვამი 2020 წლის გაზაფხულიდან უვადოდ გადაწეული კონკურსის ჩატარების დროის შესახებ, თუმცა რადგან ნორმატიულ აქტში ცვლილებები განხორციელდა, სავარაუდოა, რომ უწყება დირექტორების კონკურსისთვის უკვე ემზადება.
მოცემული ცვლილებების საფუძველზე პედაგოგთა პროფესიული ზრდის ცენტრი გთავაზობთ დირექტორთა სერტიფიცირების პროგრამას, რომელიც მოიცავს ყველა საჭირო ტრენინგ-მოდულს, რაც აღნიშნული გამოცდის ჩასაბარებლად არის საჭირო.
ტრენინგის ხანგრძლივობაა 30 საათი (2 თვე).
მასში შედის სამი ნაწილი: