ვინ არის ინტერნეტვარსკვლავი ბიჭი, რომლის შესრულებულმა სიმღერამ სოციალური ქსელი დაიპყრო?
ინტერნეტვარსკვლავი ანდრეა ხალვაშის ვიდეომ, რომელშიც ის დაბადების დღის მისალოც სიმღერას სახალისო სტილით ასრულებს, სოციალური ქსელი დაიპყრო. ანდრეამ დედასთან თეა მალაყმაძესთან ერთად ტელეკომპანია „იმედის“ გადაცემაში „იმედის დღე“ ცნობილი ვიდეოს გადაღების ისტორიაზე ისაუბრა:
„სიმღერის შესრულებისას კარგ ხასიათზე ვიყავი. ხმის ტემბრი ავწიე. ჩემთვის ვმღეროდი. მინდა,რომ პიანისტი და ფეხბურთელი გამოვიდე. ყველაზე მაგარი ფეხბურთელი ბათუმში კვარაცხელიაა.“
„იმ პერიოდში მრავლად გვქონდა დაბადების დღეები და თავისთვის მღეროდა ხოლმე ხშირად. როდესაც ვცდილობ, რომ სიმღერის დროს გადავუღო, არ მაძლევს საშუალებას. ერთხელ მივეპარე და გადავუღე ჩუმად. ეშხში იყო შესული. მეორე წელია უკვე ანდრეა ფორტეპიანოს ეუფლება. სენაკის არტ-ფესტივალშიც მიიღო მონაწილეობა საკმაოდ წარმატებით, დაჯილდოვდა კიდეც. რამდენადაც წინ მივიწევთ, იმდენად მოსწონს. ჩვენი TikTok ისტორიები ასე დაიწყო, რომ ვიღებდით ვიდეოებს, თუ გამოიცნობდა ხალხი მელოდიას. ჩვენთვის ერთ დღეში ბევრი რამ შეიცვალა,“- აღნიშნა თეა მალაყმაძემ.
როგორ გავიქროთ ღაბაბი სახლის პირობებში? - კოსმეტოლოგ-თერაპევტი შორენა ალიბეგაშვილი
კოსმეტოლოგ-თერაპევტმა შორენა ალიბეგაშვილმა სახლის პირობებში ღაბაბის გასაქრობი ვარჯიშების შესახებ ისაუბრა:
„კოვზი ძალიან კარგია ლიმფის განდევნისთვის, უბრალოდ უნდა იცოდეთ ეს ვარჯიშები და გააკეთოთ სწორად. თუ არ იცით სწორად, შეიძლება ავნოთ საკუთარ თავს. შეგიძლიათ გააკეთოთ ვარჯიშები ყვრიმალისთვის, როდესაც მუშაობს საღეჭი კუნთი და ღიმილის კუნთი. ასევე შეგიძლიათ გამოიყენოთ ქვის ბურთულები ლიმფოდრენაჟისთვის, ასევე კვერცხები კუნთების მოსადუნებლად.
ყვრიმალის ვარჯიშების გაკეთება შეგიძლიათ ჯოხის პირში ჩადებით. ვარჯიშისთვის გამოგადგებათ ჩვეულებრივი საცობიც, რომელსაც ასევე პირში იდებთ და უნდა მოარგოთ საღეჭი კუნთის სიგრძეს.
დილით ძალიან სწრაფად შეგიძლიათ გააკეთოთ მხრების ვარჯიშები, შემდეგ მხრები უკან უნდა გადაწიოთ, კისერს ჩამოვეკიდოთ ხელებით. ჩაისუნთქეთ, ამოისუნთქეთ, ამ დროს თავი მოდის ქვემოთ და უნდა იგრძნოთ, როგორ გეჭიმებათ ზურგის კუნთები. შემდეგ ხელები უნდა მივიტანოთ ნიკაპთან და ჩვენს თავს თვითონ დავეხმაროთ თავის აწევაში. შემდეგ ვაკეთებთ კისრის ვარჯიშს, თავს ხუთჯერ გადავხრით ერთ მხარეს და ხუთჯერ მეორე მხარეს, ხუთჯერ წინ. შემდგომ მუშტი მოვათავსოთ ღაბაბზე და დავიწყოთ მუშტის ტრიალი. ნიკაპის ქვეშ მოვათავსოთ თითები და გავაკეთოთ ნიკაპის ოდნავ გაწელვა. ბოლოს ვმუშაობთ ოვალზე,“- აღნიშნულ საკითხზე შორენა ალიბეგაშვილმა ტელეკომპანია „რუსთავი 2“-ის გადაცემაში „დილა მშვიდობისა საქართველო“ ისაუბრა.
ღაბაბის გასაქრობ ვარჯიშებს დეტალურად თანდართულ ვიდეოში გაეცნობით.
წყარო: „დილა მშვიდობისა საქართველო“