ლიზა ჩხაიძემ ბერკლიში ოთხწლიანი 100-პროცენტიანი დაფინანსება მოიპოვა
ქართველმა მუსიკოსმა ლიზა ჩხაიძემ კინომუსიკის განხრით ბერკლიში ოთხწლიანი ასპროცენტიანი დაფინანსება მიიღო. საკუთარი წარმატების შესახებ მან ტელეკომპანია „იმედის“ გადაცემაში „იმედის დღე“ ისაუბრა:
„ჩემი აზრით, ეს ძალიან დიდი პასუხისმგებლობაა. სექტემბრიდან ყველაფერს თავიდან დავიწყებ. ახლა საფორტეპიანო განხრით ვარ კონსერვატორიაში. ეს იქნება სრულიად ახალი და საინტერესო ჩემთვის. ძალიან დიდი ხანია მინდოდა ამის გაკეთება და რომ შევძელი დიდი პასუხიმგებლობა მაქვს.“
ლიზა ჩხაიძის თქმით, მის წარმატებაში დიდი წვლილი მიუძღვის ქალბატონ ნატალია ნაცვლიშვილს, რომელიც ლიზას მასწავლებელი იყო:
„ქალბატონი ნატალია ნაცვლიშვილი ჩემი არამარტო მუსიკის მასწავლებელი, მენტორი და ყველაფერი იყო. მის ხელში გავიზარდე. არამარტო მე, ის მთელს მუსიკალურ სამყაროს დააკლდა.“
„ამ სფეროსთან არანაირი შეხება არ მაქვს და ძალიან ბევრი სწავლა დამჭირდება. ჯერ უნდა შეისწავლო სისტემა ძალიან კარგად, კომპიუტერში კარგად უნდა აწყობდე ყველაფერს. დიდი დრო დამჭირდება, რომ პრაქტიკულად ისეთ დონეზე ავიდე, რომ ვინმემ ფილმისთვის მუსიკა შეუკვეთოს,“- აღნიშნა ლიზა ჩხაიძემ.