„ჩემს შვილებს ვასწავლი ხოლმე, რაღაც რომ გეწყინებათ და გაბრაზდებით აუცილებლად გამოხატეთ და თქვით-მეთქი,“ - თიკა ფაცაცია
ტელეწამყვანმა თიკა ფაცაციამ ბრაზის დაძლევისა და მასთან გამკლავების იმ წესებზე ისაუბრა, რომელსაც შვილებს ასწავლის:
„ჩემს შვილებს ვასწავლი ხოლმე, რაღაც რომ გეწყინებათ და გაბრაზდებით აუცილებლად გამოხატეთ და თქვით-მეთქი. რაღაც ფორმის ჩარჩოში აუცილებლად თქვი, რა გწყინს, რა გტკენს გულს. თუ რაღაცნაირად ბრაზობ, აუცილებლად თქვი ხმამაღლა, რომ მეც გავიგო, სხვამაც გაიგოს, ვისგანაც გწყინს. თუ გვინდა ურთიერთობის გაგრძელება, რომ ვიცოდეთ, ერთმანეთისგან რა გვწყინს და რა გვიხარია.“
„ჩემი შვილი რომ ტირის ხოლმე, ვასწავლი: „მოდი, აბა ნელა ჩავისუნთქოთ, მერე ნელა გამოვუშვათ ჰაერი. როდესაც ტირი სუნთქვა ხომ გიჩქარდება და როდესაც სუნთქვას ამშვიდებ, ემოციაც მშვიდდება. ახალი ამბავი არ არის ნამდვილად, რომ ყველას სტრესსა და ბრაზში გვიწევს ყოფნა ყოველდღიურად. ყველას სხვადასხვა მიზეზი გვაქვს გასაბრაზებლად, მაგრამ ემოცია ყველას აკითხავს ხოლმე,“- აღნიშნულ საკითხზე თიკა ფაცაციამ ტელეკომპანია „რუსთავი 2“-ის გადაცემაში „სხვა შუადღე“ ისაუბრა.