„ძალიან ცელქია, სულ მაგიდაზე დგება, რომ იქიდან გვაკონტროლოს, თითს გვიქნევს უკვე,“- სოფო ნიჟარაძე ელის მარიაზე საუბრობს
მომღერალმა სოფო ნიჟარაძემ შვილის ელის მარიას შესახებ ისაუბრა და აღნიშნა, რომ ის მშვიდი ბავშვი იყო, თუმცა საქართველოში ჩამოსვლის შემდეგ გაცელქდა:
„იყო ძალიან წყნარი ბავშვი, მშვიდი, ძალიან ადვილი გასაზრდელი. რომ ჩამოვედით, საქართველომ გააგიჟა. ძალიან ცელქია უკვე, გაცელქდა, ჩხუბობს. განსაკუთრებით ეტყობა გადაღების შემდეგ თავი კომფორტულად იგრძნო სცენაზე, სულ მაგიდაზე დგება, რომ იქიდან გვაკონტროლოს, თითს გვიქნევს უკვე. ასე ვყავართ ყველა დაჩაგრულები. უფროსია ჩვენი, რაც არ უნდა გასაკვირი იყოს.“
„სწრაფად დადის, დაადებს თავს. ეზოში რომ ჩავიყვან, სანამ პარკში გავალთ ან სათამაშო მოედნამდე, მოჰკიდებს თავისი ბავშვის ეტლს ხელს და მიქრის. არც მელოდება, თავისით მიდის. სისწრაფე უყვარს, ჩქარა-ჩქარა უნდა ყველაფერი. კუბიკებით შენება ძალიან უყვარს. სხვადასხვანაირი ზომის კუბიკები გვაქვს, აშენებს, მერე დაანგრევს, ზევიდან დასვამს თოჯინებს. საღამოს სახლში არეული-დარეული, დაყრილია ყველაფერი, ყველგან მისი სათამაშოებია. სამი ენა ესმის. ახლა ეტყობა აირია. აერია, რა ენაზე დედას ამბობს, რა ენაზე ბურთს ამბობს, ეს ყველაფერი არეული აქვს. ქართული, ინგლისური და რუსული იცის. მხოლოდ ჩემთან იძინებს და იძინებდა. ერთი პერიოდი აქტიურად მოითხოვდა, რომ მემღერა. ყოველ საღამო 40 წუთი მჭირდებოდა, რომ დამეძინებინა. ერთხელაც მგონია, რომ დავაძინე. 45 წუთი იყო გასული, წყნარად იყო. თვალები დახუჭული ჰქონდა. უცებ წამოჯდა და ტაში დამიკრა,“- აღნიშნულ საკითხზე სოფო ნიჟარაძემ „მთავარი არხის“ გადაცემაში „ვანოს შოუ“ ისაუბრა.
წყარო:​ „ვანოს შოუ“