„ყველაზე ამაზრზენი რაც სამზარეულოში დამხვედრია, იყო ტილოების მაგივრად ტრუსები, ტაფჩანი...“- მადონა კოიძე კვების ობიექტებზე ჰიგიენის წესების დარღვევის შესახებ
გადაცემა „სახალხო კონტროლის“ წამყვანმა მადონა კოიძემ თავისი პროფესიისა და ცხოვრების წესის შესახებ ისაუბა. ტელეწამყვანმა პროფესიული მოვალეობის შესრულების დროს სამზარეულოში აღმოჩენილი ყველაზე მიუღებელი დარღვევებიც დაასახელა:
„მადონა კოიძე არის ჩვეულებრივი ქართველი ქალი. ჩემი მეუღლე არის ქუთაისელი, იმერული სტუმარ-მასპინძლობა არის ცნობილი. ძალიან მიყვარს სტუმრები. გამოგიტყდებით, სახლში მაქვს მადონას სერვისი, ჩაის, ყავის, სადილის, ყველა მაქვს. ტრადიციული ოჯახი მაქვს. ვცდილობ, საჭმელი ძირითადად სახლში ვჭამო. ძალიან მიყვარს სახლში მომზადებული კერძები. როგორც დედა თავიდანვე ჩემი შვილების კვებას ვაქცევდი ყურადღებას. მერე გადავწყვიტე, რომ საერთოდ ყველას კვებაზე მეზრუნა. აქედან გამომდინარე ჩემთვის ძალიან საინტერესო სფერო აღმოჩნდა ის, რაშიც ვარ. საწარმოს ვერ ვაპატიებ სიბინძურეს, მომხმარებლის უპატივცემულობას. არანორმალურად მიყვარს ჩემი ქვეყანა, ჩემი ქვეყნის შვილი ვარ, ყველაფერს გავაკეთებ იმისთვის, რომ წვლილი შევიტანო მომავალი თაობის უკეთესი ცხოვრებისთვის, მე თუ რამე შემიძლია გავაკეთო, მერწმუნეთ, ამისთვის სიცოცხლესაც დავთმობ.“
„ეს არის ჩემი ხასიათი, მე ვარ ასეთი. სისხლში თუ არ გიზის აბლაბუდების დევნა, სხვაგან როგორ უნდა უყურო, თუ ამას შენს სახლში არ აკეთებ. სახლშიც დავსდევ აბლაბუდებს და სხვაგანაც დავსდევ. არ დავიღლები, ვსდევ, სანამ არ აღმოვფხვრი. სამზარეულოში ყველაზე ამაზრზენი რაც დამხვედრია, იყო ტაფჩანი, ტილოების მაგივრად ტრუსები, მაყალზე გამშრალი წინდები, აბაზანა სამზარეულოში, შიგ მოჭრილი წვერი. საშინელებები მაქვს ნანახი, ნუ მახსენებთ. ძალიან ბევრი ტარაკანა მინახავს სამზარეულოში. ჰიჩკოკის ფილმში მეგონა თავი,“- აღნიშნულ საკითხებზე მადონა კოიძემ ტელეკომპანია „ფორმულას“ გადაცემაში „დილა ფორმულაზე“ ისაუბრა.