როგორ მივხვდეთ, რომ გაგვთვალეს? - ანზორ ოდიშარიას რჩევები ავი თვალისგან თავის დასაცავად
ეზოთერიკოსმა ანზორ ოდიშარიამ ავი თვალისგან თავის დაცვის წესებზე ისაუბრა:
„როდესაც კარგ ხასიათზე ვართ, გვიხარია ცხოვრება, რაღაც მიმართულებით მივდივართ და მოულოდნელად ხასიათი გვეცვლება, მთელი ეს აღვსებული სიკეთე სადღაც გადის, ეს პირველი ნიშანია იმისა, რომ გაგვთვალეს. ასეთ შემთხვევაში სწრაფად უნდა დაიწყოთ რეაგირება. ძალიან ხშირად ხდება, რომ თვალი გეცა და ამიტომ წარმატებას ვერ მიაღწიე. თვალი ეს არის შურის ენერგეტიკა, რომელიც სხვა ადამიანისგან მოდის. ასეთი ადამიანის პირველი მთავარი ხასიათობრივი მაჩვენებელი არის ენერგეტიკული სისუსტე, ის საუბრის დროს ძალიან აქტიური ხდება. ის არის გაბოროტებულად ინტერესიანი, რომელიც სხვა ადამიანების ცხოვრებით ცხოვრობს. ენერგოვამპირიც ასეთი რამ არის. მას აკლია ენერგია და სჭირდება სხვა ადამიანის ენერგეტიკა, რომ შეივსოს დღის ლიმიტი.
ყველაზე მნიშვნელოვანია, რომ მივხვდეთ, როდის გაგვთვალეს. ეს არის, როდესაც ჩვენი ხასიათი იკარგება, ემოციურ ენერგიას ვკარგავთ. პირველ რიგში, ამ სიტუაციას გავერიდოთ, გავაქტიურდეთ. ამ შემთხვევაში კარგია, რომ დავლიოთ ლიმონიანი წყალი. ძალიან ძლიერად უნდა გავიზმოროთ, რომ ენერგეტიკა ტონუსში მოვიყვანოთ. ძალიან კარგია სიტყვები, რომელსაც გულში ვამბობთ, როდესაც ენერგოვამპირს ვესაუბრებით ჩვენ წინ. უნდა ვთქვათ: „შენი შენთან, ჩემი ჩემთან.“ როდესაც გთვალავენ და გეუბნებიან: „როგორ მეცოდები,“ უპასუხეთ: „მეც.“ აუცილებელია, რომ შეტევაზე გადავიდეთ. ისე არ უნდა წამოვიდეთ, რომ ეს ნეგატივი მივიღეთ. ყველა ჩვენგანს ჰყავს თავისი მფარველი ანგელოზი. მთავარანგელოზის ხატის ტარების შემთხვევაში დაცულები ვიქნებით უარყოფითი ენერგიისგან. ენერგეტიკული ჰიგიენა ძალიან მნიშვნელოვანია. ყველაზე მთავარი წესია, რომ დილით განსაკუთრებულ პოზიტიურ განწყობაზე უნდა ვიყოთ,“- მოცემულ საკითხზე ანზორ ოდიშარიამ ტელეკომპანია „რუსთავი 2“-ის გადაცემაში „დილა მშვიდობისა საქართველო“ ისაუბრა.