„მთელ ქვეყანას ვეტყოდი, რომ რაც მე დამემართა, შეიძლება ყველას დაემართოს, თუ ყურადღებით არ იქნებიან,“- რამაზ დავლაძე
რამაზ დავლაძემ, რომელმაც ბათუმის ტრაგედიის გამო ოთხი ოჯახის წევრი დაკარგა, საზოგადოებას მეტი სიფრთხილისა და ყურადღების გამოჩენისკენ მოუწოდა. მისი თქმით, როდესაც ვიღაც რაღაცას აშენებს, ეს თითოეულ ადამიანს გვეხება:
​ადამიანები ასე არ უნდა იღუპებოდნენ, ასე გაურკვეველ ვითარებაში. იქ, სადღაც ვიღაც რაღაცას აშენებს, ის მე არ მეხება, - ეს არ არის სწორი. ის თითოეულ ჩვენგანს გვეხება. თუ ვინმე რაღაცას ტეხავს პირველ სართულზე, ან თუნდაც რაღაცას აშენებს, მე ვფიქრობ, ყველა ადამიანის ვალია, რომ მოიკითხოს, ჩაწვდეს რამდენად სამართლიანად მიდის ეს საქმე.“
„მე არ მეხება და გაუარო გვერდით, მე ვფიქრობ, რომ ეს სწორი არ არის. იქ ხალხი ცხოვრობს. მე მინახავს შენობებზე მიშენებები, რაღაც რომ ვერ ჩაატიეს და იმ მიშენებებზე კიდევ მიაშენეს. მთელ ქვეყანას ვეტყოდი, ეს მე რომ დამემართა, შეიძლება ყველას დაემართოს, თუ ყურადღებით არ იქნებიან,“- აღნიშნულ საკითხზე რამაზ დავლაძემ ტელეკომპანია „იმედის“ გადაცემაში „ნოესთან“ ისაუბრა.
წყარო: ​„ნოესთან“