„მშობლები ამბობენ: რაც ფუტკრის რძის მიღება დავიწყეთ, ბავშვები ბაღში არ ცივდებიან,“ - მეფუტკრე ლადო ვარდოსანიძე
მეფუტკრე ლადო ვარდოსანიძემ ფუტკრის რძის სასარგებლო თვისებების შესახებ ისაუბრა და აღნიშნა, რომ ის დედამიწაზე ერთ-ერთი საუკეთესო პროდუქტია:
„ყველაზე გამორჩეული პროდუქტი არის ფუტკრის რძე. ეს ზოგადად დედამიწაზე ერთ-ერთი საუკეთესო პროდუქტია. ეს მოთეთრო-მოყვითალო ფერის ბლანტი მასაა. მუშა ფუტკარი და დედა ფუტკარი ერთი და იმავე კვერცხიდან იჩეკება. დედა ფუტკარი ბარტყობიდანვე რძით იკვებება და მთელი სიცოცხლის განმავლობაში ასე გრძელდება. მუშა ფუტკარი ბარტყობის პერიოდში მხოლოდ სამი დღე იკვებება რძით. მუშა ფუტკარი აქტიურ სეზონში ცოცხლოს 45 დღე. ზამთარში - 180 დღე. დედა ფუტკარი ცოცხლობს რამოდენიმე წელიწადი. განსხვავება მხოლოდ კვებაშია. ​გარდა ამისა დედა ფუტკარი ერთია სკაში და მასზეა მთელი სკა დამოკიდებული. ის სეზონზე დღეში დებს 1500-დან 2000-მდე კვერცხს ყოველდღიურად. ეს რამხელა დატვირთვაა მისი ორგანიზმისთვის წარმოიდგინეთ.“
„რძე არის ცილების, ამინომჟავების ნაკრები. მისი მიღებისთანავე იგრძნობა, როგორი ენერგიაა. მშობლები ამბობენ: რაც ფუტკრის რძის მიღება დავიწყეთ, ბავშვები ბაღში არ ცივდებიან. დღეში ნახევარი გრამი უნდა მიიღონ. ეს არის ბუნებრივი, სუფთა პროდუქტი. მასში არანაირი მინარევი არ არის. არის ზუსტად იმ სახით, როგორსაც ფუტკარი გამოყოფს,“ - აღნიშნულ საკითხზე ლადო ვარდოსანიძემ რადიო „იმედის“ ეთერში ისაუბრა.