„სქემის ფარგლებში, ეს იქნება ერთ-ერთი ცვლილება, რომელიც უახლოეს დღეებში განხორციელდება“ - განათლების მინისტრის მოადგილე
„ერთ-ერთი ცვლილება, რომელიც უახლოეს დღეებში განხორციელდება, შეეხება მასწავლებლების თვითშეფასების კითხვარის არასავალდებულოდ გამოცხადებას, რადგან შიდა კვლევების მიხედვით, ეს ბევრ ტექნიკურ და ბიუროკრატიულ პროცესთან იყო კავშირში“, - ამის შესახებ განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილემ, ირინა აბულაძემ  განაცხადა.
„თვითშეფასების კითხვარის შევსება/არშევსება მასწავლებლის ნებაზე იქნება დამოკიდებული. იმ შემთხვევაში თუ მასწავლებელს უნდა კითხვარის შევსება, ძლიერი და სუსტი მხარეების შეფასებისთვის, ის ამას შეძლებს,“ - დასძინა ირინა აბულაძემ.
როგორც მინისტრის მოადგილემ აღნიშნა, 2019 წლის ბოლომდე მოქმედი სქემის დოკუმენტი შენარჩუნდება და 2020 წლიდან შემოვა ახალი რეგულაციები:
სქემის დოკუმენტთან დაკავშირებით, ჩვენ ახლა გარდამავალ პროცესში ვიმყოფებით და არიან მასწავლებლები, რომლებსაც უკვე დაწყებული აქვთ კრედიტქულების დაგროვება და მნიშვნელოვანი მიღწევებიც აქვთ ამ კუთხით. შესაბამისად, 2019 წლის ბოლომდე, ამავე სისტემით ისარგებლებენ – შენარჩუნდება მოქმედი კრედიტქულების დაგროვების გზა, მაგრამ, პარალელურად, ეტაპობრივად, მასში ცვლილებები განხორციელდება, რაც მეტი შესაძლებლობების გაჩენას გულისხმობს. 2020 წლიდან შემოვა ახალი რეგულაციები, რომლებიც მაქსიმალურად შეამცირებს ბიუროკრატიულ ელემენტებს სქემაში, ერთ-ერთი ცვლილება, რომელიც უახლოეს დღეებში განხორციელდება, შეეხება მასწავლებლების თვითშეფასების კითხვარის არასავალდებულოდ გამოცხადება,“ - განაცხადა განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილემ, ირინა აბულაძემ „ქრონიკაში“ ​საუბრისას .