,,აი, ხვალ დავინახავთ, ჰყავს თუ არა საქართველოს პედაგოგი... თუ არ ჰყავს, მაშინ ყველაფერი ახი იქნება, რაც მოგვივა!''
აღნიშნულ პოსტს სოციალურ ქსელში პედაგოგთა საკოორდინაციო ცენტრის ხელმძღვანელი დათო ფერაძე აქვეყნებს.
უკვე დავაანონსეთ, რომ ხვალ ვიკრიბებით... რაიმე გრანდიოზულს ჯერ არაფერს ვაკეთებთ. მაგრამ, თუ „ზემოდან“ ვინმე დაგირეკავთ, ესაა ჩვენი პასუხი: ვიკრიბებით მასწავლებლები კონსტრუქციულად, მშვიდად, პოლიტიკურ-პარტიული ამბიციების გარეშე და იმედია - აზრთა სხვადასხვაობით. გვინდა შევქმნათ წარმომადგენლობითი ერთობა...დიდი მიამიტობა იქნება იმის თქმა რომ ერთობა გვაქვს, მაგრამ ამ ერთობის მიღწევა უნდა შევძლოთ მათ: ვინც სქემის საერთოდ გაუქმებას მოითხოვს; ვისაც სქემის განახლება არ მოსწონს; ვისაც ახალ სტატუსზე გადასასვლელად გასაქანს აღარ აძლევენ; ვინც მიზეზთა გამო კომფორმისტია და მუდმივად მეხოტბეობის რეჟიმში მოღვაწეობს (გუშინ რომ „იმნაირ“ სქემას უკრავდა ტაშს და დღეს „ამნაირს“); ვინც დარწმუნებულია, რომ მათნაირი პედაგოგი სამყაროს არ მოვლენია და განუმეორებელი „გრანდია“... მოკლედ ყველა ერთნი ვართ და ავად თუ კარგად დიდი პედაგოგიური კორპუსის ნაწილი ვართ. და რომელ კატეგორიასც უნდა ვეკუთვნოდეთ, რა შინაგანი კონცეფციაც უნდა გვქონდეს, ყველაზე მიუღებელი შიში და სოლიდარობის განუცდელობაა... რა გითხრათ: აქედან, პირველი თუ გაქვს და მეორე - არა, მაშინ პედაგოგი არ ხარ. აი, ხვალ დავინახავთ, ჰყავს თუ არა საქართველოს პედაგოგი. თუ ჰყავს - ყველას გვშველებია და თუ არ ჰყავს, მაშინ ყველაფერი ახი იქნება, რაც მოგვივა! სამშაბათი.13:00 სთ. თბილისის 136-ე საჯარო სკოლა. გლდანი „ა“ მ/რ. ახმეტელის თეატრის მოპირდაპირედ. თუ პედაგოგი ხარ, მობრძანდი და მოიყვანე სხვებიც!