მასწავლებლობის მსურველთა საყურადღებოდ!
დღეს, 19 აგვისტოს, 14:00 საათზე გამოქვეყნდება ქართული ენისა და ლიტერატურის (VII-XII კლ.), ისტორიის, ფიზიკური აღზრდისა და სპორტის, მუსიკის, სახვითი და გამოყენებითი ხელოვნების, გეოგრაფიისა და სამოქალაქო განათლების გამოცდების შედეგები.
შედეგების ნახვა შესაძლებელია შეფასებისა და გამოცდების ეროვნული ცენტრის ვებგვერდებზე: www.naec.ge და online.naec.ge. სისტემაში შესვლა შესაძლებელია პირადი ნომრითა და სგამოცდო ბარათზე მითითბული ცხრანიშნა საიდენტიფიკაციო კოდით.
შედეგების გაგებას მასწავლებლობის მსურველები მოკლე ტექსტური შეტყობინებითაც შეძლებენ. ამისათვის მათ მობილური ტელეფონიდან (მაგთი, ჯეოსელი) საკუთარი საგამოცდო საიდენტიფიკაციო ნომერი უნდა გააგზავნონ ნომერზე 93333 (მომსახურების საფასური 0.50 ლარი ჩამოიჭრება ანგარიშიდან).
მასწავლებლობის მსურველთა გამოცდების შედეგების გამოქვეყნება მიმდინარე კვირის ბოლომდე დასრულდება, რის შემდეგაც დაიწყება სააპელაციო განაცხადების მიღება.
რამდენ ხანს გაგრძელდება არდადეგები?
საგაზაფხულო არდადეგები განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის ბრძანებით, 8 მარტიდან 15 მარტამდე პერიოდითაა განსაზღვრული.
საგაზაფხულო არდადეგები სამინისტრომ 2017 წელს შემოიღო. მანამდე, მხოლოდ ზამთრისა და საზაფხულო არდადეგები არსებობდა.
წლის განმავლობაში სკოლებში არდადეგები შემდეგნაირად ნაწილდება:
ზამთრის არდადეგები – 30 დეკემბერიდან – 15 იანვარამდე გრძელდება;
საგაზაფხულო არდადეგები – 8 მარტიდან 15 მარტამდე გრძელდება;
ზაფხულის არდადეგები – 15 ივნისიდან – 15 სექტემბერამდე გრძელდება.
​​თუ არდადეგების დროს სამოგზაუროთ წასვლას გადაწყვეტთ, ავიაბილეთების შესაძენად შეგიძლიათი ისარგებლოთ ​​AviaTbilisi.com -ის ოფიციალური ონლაინ ავიაბილეთების პლატფორმით