საზაფხულო სკოლა მასწავლებლებისათვის
აქტიური და საინტერესო სესიები, თანამედროვე სწავლების მეთოდები, განათლების სფეროში მოღვაწე კვალიფიციური ქართველი და უცხოელი ტრენერები, თეორიული ცოდნასთან ერთად პრაქტიკული გამოცდილების მიღება - ესაა ის მცირე ჩამონათვალი, რასაც English Book Education-ის მიერ ორგანიზებული საზაფხულო სკოლა მასწავლებლებს სთავაზობს.
English Book Education ყოველთვის ზრუნავს მასწავლებელთა პროფესიულ ზრდასა და კვალიფიკაციის ამაღლებაზე. მასწავლებლების მხარდასაჭერად, 5-15 და 19-30 ივლისს English Book Education ინგლისური ენის პედაგოგებისთვის მართავს საზაფხულო სკოლას.
საზაფხულო სკოლის მიზანია მასწავლებლებს ინოვაციური, კრეატიული და თანამედროვე სწავლების შესაბამისი მეთოდები გააცნოს, შექმნან მათ საგაკვეთილო ჩარჩოზე მორგებული მასალები, რომლებსაც გამოიყენებენ ახალ აკადემიურ წელს.
საზაფხულო სკოლა მასწავლებლებისთვის მოიცავს პროფესიული განვითარების 5 კურსს:
Teaching Young Learners Course წარმოადგენს 2-კვირიან პროფესიული განვითარების კურსს, რომელიც მოიცავს სწავლების თანამედროვე მეთოდებს, სიმღერების, ვიდეოების, თამაშებისა და ონლაინ პლატფორმების ეფექტურ გამოყენებას დაწყებითი საფეხურის მოსწავლეების ინგლისური ენის დონის გასაუმჯობესებლად და საგაკვეთილო პროცესში ჩართულობის გასაზრდელად.
Teaching Teenagers Course მოიცავს მასწავლებელთა კვალიფიკაციის ასამაღლებელ 2-კვირიან კურსს, რომელიც პედაგოგებს გააცნობს სწავლების უახლეს ტენდენციებს, პროექტზე დაფუძნებულ სწავლებას, თინეიჯერებისთვის კრიტიკული აზროვნების განვითარებისა და მოტივაციის ამაღლების ხერხებს.
Teaching Adults Course უზრუნველყოფსპედაგოგის კომპეტენციის გასაუმჯობესებელ 2-კვირიან ინტენსიურ კურსს, რომელიც კითხვის, წერის, მოსმენისა და ლაპარაკის განვითარების მეთოდებს აერთიანებს. მასწავლებლები, ასევე, შეისწავლიან ზრდასრული მოსწავლეებისთვის საინტერესო და მარტივად ასათვისებელი გაკვეთილების ჩატარების გზებსა და კომპლექსური უკუკავშირის მიწოდებას.
Practice of English Language Teaching სთავაზობს ინგლისური ენის პედაგოგებს 2-კვირიან პროფესიული განვითარების კურსს, რომელიცმათ გაუზიარებს მნიშვნელოვან მეთოდებსა და მიდგომებს მოსწავლეთა თავდაჯერებულობის, მოტივაციისა და ავტონომიურობის გასაზრდელად. ასევე, კურსის ფარგლებში მასწავლებლები გაეცნობიან შებრუნებული საკლასო ოთახისა და დიფერენცირებული სწავლების მოდელებს, შეისწავლიან კომპლექსური უკუკავშირის ჩამოყალიბებასა და შეცდომების გასწორების ეფექტურ ტექნიკებს.
Preparation Course for the TOEFL IBT® Test შექმნილია იმისათვის, რომ 12 გაკვეთილის განმავლობაში გამოცდის ჩაბარების მსურველებს განუვითაროს ყველა საჭირო უნარი, რომლებიც TOEFL IBT® ტესტის წარმატებით ჩაბარებისთვის არის საჭირო. მონაწილეები სპეციალურად ამ ტესტისთვის მოსამზადებელი სახელმძღვანელოს -Testbuilder for TOEFL IBT® Test-ის საშუალებით პრაქტიკაში გამოცდიან თავიანთ ცოდნას და აიმაღლებენ ინგლისური ენის კომპეტენციას, რაც მათი ტესტის შედეგს მნიშვნელოვნად გააუმჯობესებს.
საზაფხულო სკოლის კურსებს წარუძღვებიან English Book Education-ის როგორც ქართველი, ასევე უცხოელი პროფესიონალი ტრენერები, რომლებსაც განათლების სფეროში მოღვაწეობის, ინგლისური ენის სწავლებისა და ტრენერობის მრავალწლიანი გამოცდილება აქვთ.
ნიკოლ არაგონა -აქვს 10 წლიანი გამოცდილება იგლისური ენის სწავლებაში. აქტიურად არის ჩართული განათლების სისტემის ორგანიზებაში. ნიკოლიასწავლიდა დაწყებითი საფეხურის მოსწავლეებს ფლორიდაში, 2012-19 წლებში მუშაობდა ქუვეითში, ხოლო ბოლო წლებია, რაც English Book Education-თან თანამშრობლობს და ასწავლის Unique Learning-ში. ნიკოლი მონაწილეობას იღებდა ტელესკოლის I სეზონის ინგლისური ენის გაკვეთილების დაგეგმვასა და შედგენაში. Summers School for Teachers ფარგლებში ნიკოლი გაუძღვება Teaching Young Learners კურსს და გაგიზიარებთ დაწყებითი საფეხურის მოსწავლეთა სწავლების თანამედროვე მეთოდებს.
ანი დემეტრაშვილი - 12 წლიანი სწავლების გამოცდილება როგორც საერთაშორისო, ასევე ქართველ სტუდენტებთან. აქვს CELTA-ს კვალიფიკაცია.ანი English Book Education იკავებს საერთაშორისიო გამოცდების (TOEFL, Pearson International Test და Language Cert) დეპარტამენტის ხელმძღვანელის პოზიციას.
Summer School for Teachers ფარგლებში ანი გაუძღვება Teaching Teenagers კურსს, გაგიზიარებთ თავის ცოდნასა და გამოცდილებას, თქვენთან ერთად განიხილავს საგაკვეთილო პროცესის სწორად დაგეგმვასა და თინეიჯერებთან ურთიერთობის თავისებურებებს.
თეონა ხაჩიძე - აქვს 10 წლიანი სწავლების გამოცდილება და 7 წელზე მეტია ჩართულია საერთაშორისო კონფერენციების, ტრენინგების და კურსების შექმნაში. მისი გამოცდილება მოიცავს საერთაშორისო გამომცემლობებთან, სახელძღვანელობის ავტორებთან და ექსპერტებთან ურთიერთობას და მასწავლებელზე მორგებული კურსების შექმნას. მისი ერთ-ერთი წარმატებული პროექტია ტელესკოლა - ინგლისურის დრო. აქვს CELTA-ს კვალიფიკაცია. თეონა English Book Education - ში ხელმძღვანელობსუწყვეტი პროფესიული განვითარების დეპარტამენტს.Summer School for Teachersფარგლებში თეონა გაუძღვება Teaching Adults კურსს, გაგაცნობთ თანამედროვე სწავლების პრაქტიკულ სტრატეგიებს და ერთად დაგეგმავთ თქვენი გაკვეთილისთვის საჭირო აქტივობებს.
ლიკა გაბაძე - აქვს საერთაშორისო გამოცდებისთვის მომზადების მრავალწლიანი პრაქტიკა. იგი არის ETS Global-ის მიერ აკრედიტირებული TOEFL Test Centre Administrator. ამავე დროს, ლიკა ხელმძღვანელობს საერთაშორისო Scholarship პროგრამებს სკოლის მოსწავლეებისთვის, რომელიც მოიცავს მათ მომზადებასაც. უკვე 40-ზე მოსწავლე გააგზავნა დიდ ბრიტანეთსა და ამერიკაში სრული ან ნაწილობრივი დაფინანსებით. Summer School for Teachers ფარგლებში ლიკა გაუძღვება TOEFL IBT® ტესტისთვის მოსამზადებელ კურსს.შემოგვიერთდით, თუ გსურთ გაეცნოთ ტესტის ჩაბარების სტრატეგიებს დაიყოთ უფრო თავდაჯერებული.
ნინო ღვინიაშვილი - შვიდ წელზე მეტია იკავებს აკადემიური ხელძღვანელის პოზიციას, Unique Learning-ში. იგი ქმნის და ანხორციელებს უამრავ სასწავლო პროგრამას სხვადასხვა ასაკობრივი კატეგორიისთვის. აქვს სწავლების 12-წლიანიგამოცდილება და ფლობს CELTA-ს კვალიფიკაციას. ორგანიზებას უწევს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების სხვადასხვა ტრეინინგს როგორც საერთაშორისო, ასევე ქართველი მასწავლებლებისთვის. Summer School for Teachers ფარგლებში ნინო გაუძღვება Practice of English Language Teaching კურსს, სადაც განიხილავს სწავლა-სწავლებისთვის საჭირო თანამედროვე უნარებსა და მათ პრაქტიკაში გამოყენების ხერხებს.
იხილეთ საზაფხულო სკოლის კურსების ღირებულება და სპეციალური ფასდაკლება Teachers’ Union-ის წევრებისათვის.