„დედის რძე ბავშვის საჭიროების მიხედვით იცვლება, კვების დასაწყისში სხვა შემადგენლობა აქვს და ბოლოში - სხვა,“ - ბიძინა კულუმბეგოვი
გადაცემა „ჯანმრთელობის ფორმულას“ წამყვანებმა დედის რძის სასარგებლო თვისებებისა და უნიკალურობის შესახებ ისაუბრეს:
„კაცობრიობას ძალიან ბევრი წარმატება აქვს ტექნოლოგიური, კოსმოსში გაემგზავრნენ და ახალი პლანეტების აღმოჩენისკენ წავედით, მაგრამ დედის რძე არის იმდენად უნიკალური პროდუქტი, რომ მისი ანალოგის შექმნა არის შეუძლებელი. ბუნებრივია, ყველას აინტერესებს, რატომ არის შეუძლებელი და რატომ არის შეუცვლელი პროდუქტი. ის არის ცოცხალი ორგანიზმი, ბავშვის საჭიროების მიხედვით იცვლება, კვების დასაწყისში სხვა შემადგენლობა აქვს და ბოლოში - სხვა. მისი ანალოგის შექმნა ხელოვნური ფორმულის სახით, არის პრაქტიკულად შეუძლებელი.“
„ძუძუთი კვებასთან დაკავშირებით უამრავი მითი არსებობს. ერთ-ერთი მითია, რომ დედის რძე სასარგებლოა მხოლოდ ექვს თვემდე და შემდეგ მას ფუნქცია და აზრი არ აქვს. რეალობასთან ამას საერთო არაფერი არ აქვს. დედის რძე თვისებებს იცვლის როგორც კვების დასაწყისში, ასევე კვების დასასრულს. ორ წლამდე აქ არანაირი პრობლემა არ არსებობს. ამბავი იმის შესახებ, რომ დედის რძე მხოლოდ ექვს თვემდეა სასარგებლო, მითია,“- აღნიშნულ საკითხზე წამყვანებმა ტელეკომპანია „ფორმულას“ ეთერში ისაუბრეს.