„მე მოვიგონებ ხოლმე ბავშვისთვის ზღაპრებს... მინდა, მისთვის ყველა ზღაპარი ბედნიერად სრულდებოდეს,“ - მარიტა მელიქიშვილი და გიორგი გასვიანი პირველ შვილთან შეხვედრისთვის ემზადებიან
ტელეწამყვანი გიორგი გასვიანი და მისი მეუღლე მარიტა მელიქიშვილი ძალიან მალე პირველი შვილის მშობლები გახდებიან. წყვილი პატარას დაბადებას მოუთმენლად ელის და მასთან შეხვედრისთვის გულმოდგინედ ემზადება. მარიტა მელიქიშვილი გეგმავს, რომ შვილს მის მიერ გამოგონილ ზღაპრებს მოუყვება:
„ერთი პერიოდი ზღაპარს ჩვენ ვიგონებდით. ალბათ, მე მოვიგონებ ხოლმე ზღაპრებს. ყველა ზღაპარი მისთვის მინდა, რომ ბედნიერად სრულდებოდეს. მინდა, ჩემი გამოგონილი ზღაპრები მოვუყვე. ცხოვრებისეულ მომენტებს მოვუყვები ხოლმე ზღაპრის სახით.“
მარია მელიქიშვილის თქმით, მისი და გიორგის სიყვარულის ისტორია ბავშვსაც შთააგონებს და ბევრ რამეს ასწავლის:
​ჩვენი სიყვარულის ისტორიიდან იმასაც გაიგებს თვითონ და ისწავლის, რომ ყველაფერი, რაც მშვენიერი ხდება ჩვენს ცხოვრებაში, ხდება შემთხვევითობის პრინციპით. როგორც კი ხელოვნურად გინდა, რომ ბედნიერება მოიტანო, მაშინვე უფასურდება. ჩვენს შემთხვევაში ყველაფერი იმდენად ბუნებრივად მოხდა, რომ ისიც იპოვის სიყვარულს, რომელიც მისთვის იქნება არა ხელოვნური, არა დადგმული, არამედ ბუნებრივი, რეალური და გულწრფელი.“
„ბავშვისთვის კომოდიც გვაქვს, კარადაც, მაგრამ ვერ მოვითმინეთ და სპეციალური საკიდი შევქმენით, რომელზეც მის ტანსაცმელს ვკიდებთ. ამას ვუყურებთ ხოლმე, ასე ვიძინებთ, ასე ვიღვიძებთ. ძალიან კარგ ხასიათზე ვართ,“ - აღნიშნულ საკითხზე წყვილმა ტელეკომპანია POSTV-ის გადაცემაში „სიკეთე მარტივია“ ისაუბრა.