მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა დაგეგმილი აქტივობების ანონსი გამოაქვეყნა
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა დაგეგმილი აქტივობების განრიგი გამოაქვეყნა.
ცენტრის ინფორმაციით, ანონსი ყოველკვირეულად განახლდება.
ცნობისთვის, დღეს მასწავლებელთა პროფესიული ცენტრის ხელმძღვანელმა ბერიკა შუკაკიძემ ახალ ინიციატივაზე ისაუბრა. როგორც მან აღნიშნა, მასწავლებლის სახლი იწყებს ონლაინ ჩართვებს, სადაც ყველა დაინტერესებულ პირს ექნება შესაძლებლობა, დასვას კითხვა და ცენტრის წარმომადგენლისგან მიიღოს პასუხი.
თუ გინდათ, რომ განათლების სფეროში მიმდინარე სიახლეების შესახებ ინფორმირებულები იყოთ, მოიწონეთ გვერდი „მასწავლებლების სანდო წყარო“
ფონდი „სოხუმი“ UNHCR-ის საინფორმაციო შეხვედრაზე
ქალთა ფონდი „სოხუმის“ აღმასრულებელმა დირექტორმა თეა თორინავამ და უკრაინელი ლტოლვილების მხარდამჭერი პროგრამის კოორდინატორმა სოფია წირღვავამ მონაწილეობა მიიღეს გაეროს ლტოლვილთა უმაღლესი კომისრის წარმომადგენლობის (UNHCR) მიერ ორგანიზებულ საინფორმაციო შეხვედრაში, რომელიც ეხებოდა საქართველოში საერთაშორისო დაცვის ქვეშ მყოფი პირებისა და თავშესაფრის მაძიებელთა უფლებებს, მათთვის სახელმწიფოს მიერ შეთავაზებულსერვისებს, მათ შორის უვიზო რეჟიმის ფარგლებში უკრაინელებისთვის შეთავაზებულ სერვისებსა და უფლებებს.
შეხვედრას ესწრებოდნენ ადგილობრივი სამთავრობო და არასამთავრობო ორგანიზაციები.
ფონდი „სოხუმის“ წარმომადგენლებმა ისაუბრეს იმ ძირითად გამოწვევებზე, რომლის წინაშეც დგანან ქუთაისში და დასავლეთ საქართველოს სხვა ქალაქებში მყოფი უკრაინელი ლტოლვილები და ასევეფონდის მიერ უკრაინელებისათვის გაწეულ მხარდაჭერასა და სერვისებზე.
ფონდი „სოხუმი“ 2021 წლის აპრილიდან აქტიურად მუშაობს უკრაინელი ლტოლვილებისთვის ჰუმანიტარული დახმარებისა და სხვა აუცილებელი სერვისების გაწევაზე დასავლეთ საქართველოს მასშტაბით.