ალერგოლოგ-იმუნოლოგმა ბიძინა კულუმბეგოვმა პანდემიის დასრულების შესახებ ისაუბრა. მისი თქმით, მსოფლიოს განვითარებული სამყარო პანდემიას 2022 წლის გაზაფხულზე დაასრულებს:,,მინდა ეს მოს...
პირველი ივნისიდან 215 000-ზე მეტი ბავშვი ყოველთვიურად 150-ლარიან დახმარებას მიიღებს - ირაკლი ღარიბაშვილის განცხადება
საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი ღარიბაშვილმა მთავრობის სხდომაზე განაცხადა, რომ ივნისის თვიდან სოციალურად დაუცველი ბავშვების დახმარება გაიზერდება:
„ერთი წლის წინ ჩემი გადაწყვეტილებით სოციალურად დაუცველ ბავშვებს დახმარება გავუორმაგეთ და გავხადეთ 100 ლარი. დღეს მივიღეთ გადაწყვეტილება, რომ ეს დახმარება გახდეს 150 ლარი. პირველი ივნისიდან თითოეულ სოციალურად დაუცველ ბავშვზე დახმარება შეადგენს 150 ლარს. ამ მიმართულებით წელს ჯამური ბიუჯეტი 341 მილიონი ლარი იქნებს. ეს დახმარება გაგრძელდება მომავალი წლიდან. ბავშვებზე ზრუნვა ჩვენი პირდაპირი მოვალეობაა. რა თქმა უნდა, ჩვენ ყველა სოციალურად დაუცველი ადამიანის მდგომარეობა.
აღნიშნული გადაწყვეტილება შეეხება 215 000-ზე მეტ ბავშვს. ჩვენ ვგეგმავთ სხვა პროგრამების დაწყებას, რომელიც შეეხება სოციალურად დაუცველ ადამიანებს, როგორიც არის, მაგალითად, დასაქმების პროგრამა. ჩვენი ამოცანაა, რომ მაქსიმალურად ხელი შევუწყოთ და დავეხმაროთ სოციალურად დაუცველ ადამიანებს. ეს მიზნობრივი დახმარებები სწორედ ამ მიზნით არის გაკეთებული,“- აღნიშნა ირაკლი ღარიბაშვილმა.