Momsedu.ge-მ თქვენთვის შექმნა ახალი სივრცე. გაწევრიანდით ჯგუფში ყველაფ​ერი ჯანმრთელობაზე
„ნიუ ჰოსპიტალსში“ კორონარული პროცედურები ამერიკული წარმოების სტენტებით ჩატარდება
„ნიუ ჰოსპიტალსში“ გეგმიური და გადაუდებელი ჩარევები გულის სისხლძარღვებზე მხოლოდ ამერიკული წარმოებისკომპანია Abbott-ის („ებოტი“) სტენტებით ჩატარდება. ზემოაღნიშნული აქცია ამერიკული კომპანიის წარმომადგენლობასთან მრავალმხრივი თანამშრომლობის შეთანხმების გაფორმებით და სპეციალური ფასების მიღებით გახდა შესაძლებელი.
გულის მკვებავ (კორონარულ) არტერიებზე ჩარევები დახშული მონაკვეთების გახსნის ან შევიწროებული მონაკვეთების გაფართოების მიზნით ტარდება. პროცედურის დროს არტერიაში სპირალური ბადის, ე.წ. სტენტის ჩადგმა ხდება, რომელიც მუდმივად რჩება სისხლძარღვში, რათა სისხლის ნაკადის თავისუფლად მოძრაობა და გულის კუნთის ჟანგბადით მომარაგება შეუფერხებლად უზრუნველყოს.
„ნიუ ჰოსპიტალსის“ კარდიოლოგიისა და კარდიოქირურგიის ცენტრში ულტრათანამედროვე ინფრასტრუქტურის მქონე კათეტერიზაციის ლაბორატორია ფუნქციონირებს, სადაც პაციენტებს შესაძლებლობა ეძლევათ სხვადასხვა სირთულის კორონარული და სარქვლოვანი ინტერვენციები ნაკლებად ინვაზიური მეთოდების გამოყენებით ჩაიტარონ.
„ნიუ ჰოსპიტალსი“ ევროპული სტანდარტების დაცვით აშენებული, ულტრათანამედროვე ტექნოლოგიებით აღჭურვილი, მრავალპროფილური კლინიკაა, რომელიც 2011 წლიდან უმაღლესი ხარისხის სტაციონარულ და ამბულატორიულ სერვისებს სთავაზობს პაციენტებს. კარდიოლოგიისა და კარდიოქირურგიის ცენტრის მაღალკვალიფიციური გუნდი უახლესი აპარატურის და მაღალი ხარისხის სამედიცინო მასალების გამოყენებით, თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისად უზრუნველყოფს გულის დაავადებათა სრული სპექტრის დიაგნოსტირებასა და მკურნალობას.