„დადასტურდა, რომ კოვიდი აღწევს ადამიანის თავის ტვინში და აზიანებს მას,“ - პროფესორი გიორგი ფხაკაძე
პროფესორმა გიორგი ფხაკაძემ სოციალურ ქსელში პოსტი გამოაქვეყნა, რომელშიც გერმანიასა და დიდ ბრიტანეთში ჩატარებული უახლესი კვლევის შესახებ ისაუბრა:
დადასტურდა, რომ კოვიდი აღწევს ადამიანის თავის ტვინში და აზიანებს მას.გერმანიაში და დიდ ბრიტანეთში ჩატარებულმა კვლევამ დაადასტურა, რომ დაზიანება არის 20-70% ყველა კოვიდ გადატანილში. საფრანგეთში, გერმანიაში და ესპანეთში ჩატარებულმა კვლევამ დაადასტურა რომ კოვიდი კლავს თავის ტვინის უჯრედებს.
არაერთი ათეული კვლევა ჩატარდა და კიდევ მიმდინარეობს მთელი მსოფლიოს მასშტაბით და ამ კვლევების დასკვნა ერთია: კოვიდი აზიანებს ადამიანის თავის ტვინს.არ დაინფიცურდეთ კოვიდით, კოვიდი აზიანებს თავის ტვინს. აიცერით, რომ დაიცვათ თავის ტვინი.
გამოიყენეთ სამედიცინო პირბადე, რომ არ დააზიანოთ თავის ტვინი.გაუფრთხილდით ჩვენს პატარებს, კოვიდი აზიანებს ბავშვების თავის ტვინს.
გვეყოს სირაქლემას პოზიციაში ყოფნა, მდგომარეობა უფრო რთულია, ვიდრე ეს ადრე ჩანდა. გრძელი კოვიდი კიდევ უფრო ვერაგი და ხანგრძლივი აღმოჩნდა.  მოსახლეობის 90% უნდა იქნას აცრილი და ეს უნდა იყოს მთავარი პრიორიტეტი ქვეყანაში. სხვა პრიორიტეტი ქვეყანაში ახლა არ უნდა იყოს. ქვეყანა იღუპება,, მომავალი იღუპება, შეიგნეთ.
უკან დასახევი გზა და ლოდინის დრო არ არის.ჩვენი სამეზობლოდან მხოლოდ თურქეთი არის სწორი მაგალითი და მივბაძოთ მას. არაპროფესიონალიზმი კლავს და აზიანებს თავის ტვინს,“ - აღნიშნა გიორგი ფხაკაძემ.