თბილისის საბავშვო ბაგა-ბაღების მართვის სააგენტო განცხადებას ავრცელებს
თბილისის საბავშვო ბაგა-ბაღების მართვის სააგენტო ეხმაურება ერთერთი ტელეკომპანიის ეთერში გასულ რეპორტაჟს, რომელშიც საუბარი იყო საბავშვო ბაღებში შესული ხორცის არადამაკმაყოფილებელ ხარისხსა და პროდუქტის სტანდარტებთან შეუსაბამობაზე:
გთავაზობთ, თბილისის საბავშვო ბაგა-ბაღების მართვის სააგენტოს განცხადებას უცვლელად:
„გვსურს, გამოვეხმაუროთ ერთერთი ტელეკომპანიის ეთერში გასულ რეპორტაჟს, რომელშიც საუბარი იყო საბავშვო ბაღებში შესული ხორცის არადამაკმაყოფილებელ ხარისხზე და პროდუქტის სტანდარტებთან შეუსაბამობაზე, რაც არის სიცრუე და კონკრეტული ინტერესების მქონე რამდენიმე პირის უსაფუძვლო ბრალდებებზე დამყარებული განცხადება.
სრული პასუხისმგებლობით ვაცხადებთ, რომ თბილისის 180 საჯარო ბაგა-ბაღში შესული თითოეული სახეობის პროდუქტი აკმაყოფილებს სახელმწიფოს მიერ დადგენილ სტანდარტებს, გადის ყველა მაკონტროლებლის მიერ კანონით დადგენილ შემოწმებას, არის ლაბორატორიულად შემოწმებული, სერტიფიცირებული და შესაბამისად, სრულიად უსაფრთხო და ჯანმრთელი პროდუქტი.
საჯარო ბაღებში მუშაობს კვალიფიციური პერსონალი, რომელიც პასუხისმგებელია კვების ბლოკის კონტროლზე და მათი მონიტორინგის გარეშე საბავშვო ბაღში არ ხვდება შეუსაბამო ხარისხის საკვები პროდუქტი.
საბავშვო ბაღებში პერმანენტულ მონიტორინგს ახორციელებს უშუალოდ თბილისის საბავშვო ბაგა-ბაღების მართვის სააგენტოს მონიტორინგის განყოფილება, რომლის მიერ გამოვლენილი დარღვევების შემთხვევაში, მიიღება კანონით გათვალისწინებული ზომები.
აქვე უნდა აღვნიშნოთ, რომ მომწოდებელი კომპანიისა თუ მისი კონტრაქტორების მიერ პროდუქტის წარმოება მუდმივად მოწმდება სურსათის ეროვნული სააგენტოს მიერ, რაზეც საუბარი იყო ამავე რეპორტაჟში.
ასევე გვინდა ხაზი გავუსვათ იმ ფაქტს, რომ რეპორტაჟის ავტორს არ მიუმართავს თბილისის მერიისთვის ან თბილისის საბავშვო ბაგა-ბაღების მართვის სააგენტოსათვის აღნიშნულ საკითხის განმარტების მიზნით.
აშკარაა, რომ არასამთავრობო ორგანიზაციების, „ანტიკორუფციული კავშირისა“ და „მონიტორინგის ცენტრის“ მიზანს წარმოადგენდა საზოგადოებაში, განსაკუთრებით კი აღსაზრდელების მშობლებში, პანიკის გამოწვევა.
მოვუწოდებთ ყველა მედიასაშუალებას და არასამთავრობო ორგანიზაციას, რომ ნებისმიერი ინფორმაცია, რაც ეხება ამ უაღრესად სენსიტიურ საკითხს, საბავშვო ბაღებს, აღსაზრდელების კვებას, გადაამოწმონ თბილისის მერიის ან საბავშვო ბაგა-ბაღების მართვის სააგენტოს შესაბამის პასუხისმგებელ პირებთან და არ შეიყვანონ საზოგადოება შეცდომაში,“ - აღნიშნულია განცხადებაში.
საბავშვო ბაღ ,,ლარდი”- ში საშემოდგომო ფესტივალი ჩატარდა. ღონისძიებაზე წარმოდგენილი იყო ბაღის აღსაზრდელების ხელნაკეთი ნივთების და ბაღის პარტნიორი კომპანიების პროდუქციის გამოფენა-გაყიდვა. შემოსული თანხა სრულად მოხმარდება საქველმოქმედო საქმიანობას. (ფოტოები)
საბავშვო ბაღი ლარდი ეს არის ადგილი, სადაც სწავლა გართობასთან ასოცირდება!
ბაღის ჰოლისტური საგანმანათლებლო მიდგომები, სასწავლო-სააღმზრდელო თანამედროვე სტანდარტებს შეესაბამება.
გუნდი შედგება მაღალკვალიფიციური და ენთუზიაზმით სავსე სპეციალისტებისგან, რომლებიც უზრუნველყოფენ თითოეული ბავშვის სოციალურ, ემოციურ და ინტელექტუალურ განვითარებას.
საგანმანათლებლო პროცესები დაფუძნებულია შემოქმედებითობასა და თამაშზე, რაც ,,ლარდში'' გატარებულ ყოველ დღეს, პატარებისთვის ჯადოსნურ მოგზაურობად აქცევს!
ბაღი არ ზოგავს რესურსებს მაღალი ხარისხის უზრუნველსყოფად, რადგან ეს ბავშვების ნათელი მომავლისთვის გაკეთებული ინვესტიციაა!