„კვერცხის გული უნდა გაითქვიფოს და ბავშვს წავუსვათ ფეხისგულებზე. ტემპერატურა იკლებს ძალიან...
​პედიატრმა ინგა მამუჩიშვილმა იმ ბუნებრივი საშუალებების და მეთოდების შესახებ ისაუბრა, რომელიც მოავადე ბავშვთან შეგვიძლია გამოვიყენოთ. მისი თქმით, მსუბუქ შემთხვევებში ბუნებრივი საშუალებების გამოყენება ე...
„დედა ძუძუს აწოვებდა ბავშვს ავტომობილში და ჩვილი დაიღუპა,“- ლანა გიორგიძე ბავშვთან ერთად მგზავრობისას უსაფრთხოების წესების დარღვევის სავალალო შედეგებზე საუბრობს
საზოგადოებრივი ორგანიზაცია „Your Car Seat”- წარმომადგენელმა ლანა გიორგიძემ ტელეკომპანია „იმედის“ გადაცემაში „იმედის დღე“ ავტოსაგზაო შემთხვევების შედეგად ბავშვების დაღუპვის საზარელი ფაქტების შესახებ ისაუბრა. მან ხაზი გაუსვა ბავშვთან ერთად მგზავრობისას უსაფრთხოების წესების ზედმიწევნით დაცვის მნიშვნელობას:
„ქობულეთში მოხდა ასეთი შემთხვევა. როდესაც მამას ბავშვი რამოდენიმე ნაბიჯზე უნდა მიეყვანა. ბავშვი გადმოიყვანა და წინა სავარძელზე დასვა. შემთხვევით მას დამუხრუჭება მოუხდა. აირბაგი გაიხსნა და ბავშვი გაიგუდა.“
„გასულ წელს დედა ძუძუს აწოვებდა ბავშვს ავტომობილში და ჩვილი დაიღუპა, რადგან ძალიან საშიშია ბავშვის ამოყვანა სამგზავრო სავარძლიდან და მოძრავ ავტომობილში მისი კვება. ნუ გავიმეტებთ ჩვენს შვილებს და ნუ ვიქნებით ამ სტატისტიკის ნაწილი,“ - აღნიშნა ლანა გიორგიძემ.