ეს პროდუქტები მუცლის ცხიმთან ბრძოლაში დაგეხმარებათ - ბიძინა კულუმბეგოვის რჩევები
ალერგოლოგ-იმუნოლოგმა ბიძინა კულუმბეგოვმა მუცლის ცხიმთან ბრძოლისთვის საუკეთესო პროდუქტები დაასახელა:
„ძალიან მნიშვნელოვანია ცილოვანი პროდუქტები. გამორჩეულად რეკომენდაციას აძლევენ ჰოლანდიურ ყველს, რომელსაც პროტეინული შემცველობა აქვს ძალიან მაღალი. ასევე არ უნდა დაგვავიწყდეს რძე, ხაჭო. რა თქმა უნდა, ჯანსაღი ცხიმები: თევზი, თხილეული. ეს არის იდეალური საკვები პროდუქტები, რომლებიც დღის გამავლობაში რაციონში შეიძლება ყველა ერთად არ იყოს, მაგრამ უნდა დავაბალანსოთ აუცილებლად.
თხილეულის მირთმევის ოქროს წესია, რომ უნდა მივირთვათ იმდენი, რამდენიც ჩაგვეტევა მუჭში. ეს არის თხილეულის მიღების დღიური ნორმა. მეტაბოლიზმს აუმჯობესებს და მუცლის ცხიმს ებრძვის წითელი წიწაკა. ვისაც უყვარს წითელი წიწაკა, ეს ძალიან კარგი შესაძლებლობაა ამ ბრძოლაში. წითელი წიწაკა შეიცავს ძალიან მნიშვნელოვან ნივთიერებას, რომელსაც კაფსაიცინი ეწოდება. გარდა ამ სასარგებლო თვისებებისა მას გამაყუჩებელი ეფექტიც აქვს. თუ პირდაპირ შეგიძლიათ წითელი წიწაკის მირთმევა, ეს ძალიან კარგია. წიწაკა ცხვირს ხსნის, სხვათა შორის და ვისაც ქრონიკული სინუსიტები აქვს, კაფსაიცინი გახსნის წიაღებს, გამონადენს გაასუფთავებს და ძალიან სასარგებლოა ცხვირისა და დამატებითი წიაღებისთვის,“- მოცემულ საკითხზე ბიძინა კულუმბეგოვმა ტელეკომპანია „ფორმულას“ გადაცემაში „ჯანმრთელობის ფორმულა“ ისაუბრა.
წყარო:​ „ჯანმრთელობის ფორმულა“