„ხალხო, გვეშველა, მინდა ხმამაღლა ვიყვირო...“ - გიორგი ფხაკაძის ახალი ვიდეომიმართვა
„ხალხო, გვეშველა, მინდა ხმამაღლა ვიყვირო...“ - გიორგი ფხაკაძის  ახალი ვიდეომიმართვა
პროფესორმა გიორგი ფხაკაძემ სოციალურ ქსელში ახალი ვიდეომიმართვა გაავრცელა, რომელშიც მაყურებელს ამერიკის წამლის სააგენტოს მიერ ფაიზერის ვაქცინისთვის ავტორიზაციის მინიჭების შესახებ მიაწოდა ინფორმაცია:
„მე უკვე გესაუბრეთ, რომ ამერიკის წამლის სააგენტო მიიღებდა გადაწყვეტილებას. მოხდა ის, რაც არის დაუჯერებელი. ეს იმას ნიშნავს, რომ მეცნიერება არის ძალიან მაგარი რაღაც. ფაიზერის ვაქცინამ ორ წელიწადში შეძლო ის, რასაც სჭირდებოდა ხუთი წელიწადი. დიახ, ვაქცინის დამტკიცებას სჭირდებოდა ხუთი წელიწადი. თანამედროვე ტექნოლოგიები, ​თანამედროვე მედიცინა წინ მიდის. ე.წ. ტრადიციული მეთოდებით გაკეთებული ვაქცინები XXI საუკუნეში ძალიან ჩამორჩენილი მეთოდია.“
გიორგი ფხაკაძის თქმით, მსოფლიოში უკვე გვაქვს პირველი ეფექტიანი და უსაფრთხო ვაქცინა:
„ეს ნიშნავს იმას, რომ ​მსოფლიოში ჩვენ უკვე გვაქვს პირველი ეფექტიანი, რაც მთავარია უსაფრთხო და დამტკიცებული ვაქცინა. ანტივაქსერების სექტა რომ იძახის, ეს ექსპერიმენტია და ჩვენ ვირთხები ვართო, მორჩა, ამოგეცალათ ყველაფერი. ამერიკის წამლის სააგენტომ გადაამოწმა ფაიზერის ყველა კლინიკური ინფორმაცია, ყველა კვლევა, რომელიც ლაბორატორიაში იყო ჩატარებული, ყველა კვლევა, რომელიც იყო ჩატარებული ცხოველებზე. თითოეული ის ცხოველი, რომელიც შეეწირა ამ პროცესს, უნდა გვახსოვდეს, იმიტომ, რომ მათ გარეშე ჩვენ არ ვიქნებოდით იქ, სადაც ვართ.“
„ხალხო, გვეშველა. ეს არის ძალიან მაგარი ამბავი. ორი წელიწადი ლოკდაუნებით არ დაიღალეთ? ჩაკეტვებით არ დაიღალეთ? კაცობრიობა, მედიცინა მიდის წინ. დიახ, გიორგი ფხაკაძემ მიირთვა ფაიზერი. ​მე სხვა ვაქცინის საშუალება მქონდა, მაგრამ გადავწყვიტე ფაიზერი. ეს მეთოდოლოგია და პროგრესი გვაძლევს საშუალებას, რომ ახალ წამალს აღარ დასჭირდება ხუთი წელიც კი. ის შეიძლება გაკეთდეს 1-2 წელიწადში. წარმოგიდგენიათ, ეს რამხელა პროგრესია?! ყველას გილოცავთ! მეგობრებო, კიდევ ერთხელ გეუბნებით, დროზე აიცერით ფაიზერით, სანამ ფაიზერი ჯერ კიდევ ქვეყანაში არის,“- აღნიშნა გიორგი ფხაკაძემ.