„მე კოვიდი გადავიტანე და აცრა არ მჭირდება, ეს არის, როგორც ბებიას მალამო. არ გვინდა, ხალხო, XXI საუკუნეა,“ - გიორგი ფხაკაძე
პროფესორი გიორგი ფხაკაძე ვაქცინაციასთან დაკავშირებული აქტუალური საკითხების შესახებ საუბრობს და აცხადებს, რომ კოვიდგადატანილებს აცრა მაინც ესაჭიროებათ:
„მე კოვიდი გადავიტანე და აცრა არ მჭირდება, ეს არის, როგორც ბებიას მალამო, მარგანცოვკაში ჩადე ფეხები და გრიპი არ დაგემართებაო. არ გვინდა, ხალხო, XXI საუკუნეა, ხალხი მარსზე მიდის. არაერთი ათეული ქართველი სამედიცინო პერსონალისგან გამიგია ეს და ვბრაზდები. ​ვინც გადაიტანეთ კოვიდი, ერთ თვეში წადით და აიცერით. ერთი თვე რომ გაივლის, წადით და აიცერით ფაიზერით.“
„ნურავის ნუ უსმენთ! დავიღალე, ამოვიდა ყელში ამდენი არაპროფესიონალიზმი და ამდენი ექიმბაში. ზოგი ეს ექიმი არის ექიმბაში. განსაკუთრებით ფეხმძიმე ქალებისთვის, აუცილებლად, ყოველი მიზეზის გარეშე აიცერით დროზე, დაიცავით თქვენი თავი და დაიცავით ბავშვი. ზ​ოგიერთი ამბობს, ფხაკაძეს ფაიზერი უხდის ფულსო. ერთმა გოგომ დამიწერა, ფაიზერი შენ ოცი ათას ლარს გიხდისო, ოციათასლარიანი კაცი ვარ?!“
„მანდილოსნები აუცილებლად აიცერით დროზე. ასევე გახსოვდეთ, რომ იყოთ კარგ ხასიათზე. რას ვგულისხმობ ამაში? იცი, რომ პრობლემა არის. იცი, რომ კოვიდი 2022 წელსაც იქნება, რას იზამ?! თუ ამ ამბავს პოზიტიურად შეხედავ და იფიქრებ, რომ გამოსავალი არსებობს, უფრო იოლად გადაიტან. ​იანვარში იქნება მეხუთე ტალღა. შეიძლება ისე გააკეთონ, რომ დეკემბერშიც დაიწყოს. გამორიცხული არაფერი არ არის. ყველაზე უსაფრთხო დრო საქართველოში არის მომავალი კვირიდან ოქტმობრის 2-3 კვირა. მერე რა იქნება, არ ვიცი,“ - აღნიშნავს გიორგი ფხაკაძე.