ამ მარტივი მასაჟის დახმარებით ცელულიტის მოშორებას სახლის პირობებში შეძლებთ - მასაჟის სპეციალისტის ფოფო კილაძის რჩევები
მასაჟის სპეციალისტმა ფოფო კილაძემ ტელეკომპანია „რუსთავი 2“-ის გადაცემაში „სხვა შუადღე“ სახლის პირობებში ცელულიტის მოშორების მეთოდები გაგვაცნო. მან ის საკვები პროდუქტები ჩამოთვალა, რომელიც რაციონში აუცილებლად უნდა შევამციროთ, თუ შედეგის მიღება გვსურს:
​ცელულიტის მოსაშორებლად, რაც წარმოგიდგენია, რომ გიყვარს, ის უნდა დაივიწყო. რაღაცის აკრძალვა ორგანიზმისთვის დიდი სტრესია, ამიტომ საერთოდ რომ ამოიღოთ საყვარელი პროდუქტი, შეიძლება შედეგი არ გქონდეთ. ოქროს შუალედი დავიჭიროთ გაზიან სასმელებში, რძის პროდუქტებში (არაფრით არ შეიძლება ყველი). ალკოჰოლი, სიგარეტი, უძილობა კომპლექსურად ქმნის ცელულიტს.“
ფოფო კილაძის თქმით, დღის განმავლობაში ორ ლიტრამდე წყალი უნდა დავლიოთ, რათა ორგანიზმი სითხით სათანადოდ დაიტვირთოს, რაც ცელულიტის მოშორებაში ასევე უდიდეს როლს ასრულებს:
„წყალი უნდა დალიოთ ლიტრა-ნახევარი ნელ-ნელა დღის ბოლომდე. რაც უფრო მეტ წყალს დალევთ, არ ნიშნავს, რომ კარგია. საშუალოდ ორ ლიტრამდე რომ დალიოთ, კარგია. წყალი დალიეთ მაშინ, როდესაც არ გწყურიათ. მიიღეთ უშაქრო ყავა.“
ფოფო კალაძემ ​თვითმასაჟის მარტივი პროცედურებიც გაგვაცნო, რომლის შესრულება ნებისმიერ მსურველს სახლის პირობებში დამოუკიდებლად შეუძლია.