„ვფიქრობთ, რომ სამინისტრო სწორი მიმართულებით მიდის“ - გია მურღულია
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა, მიხეილ ბატიაშვილმა საქართველოს სკოლის ადმინისტრატორთა ასოციაციის კერძო სკოლების წარმომადგენლებთან სამუშაო შეხვედრა გამართა.
შეხვედრაზე კერძო სკოლების განვითარების საკითხები, მათ შორის, საკადრო პოლიტიკა, წახალისების მექანიზმები, რესურსების თავისუფალი გამოყენების გზები და არსებული გამოწვევები განიხილეს.
„რამდენიმე არსებით საკითხზე ვისაუბრეთ და მივიღეთ ჩვენთვის მისაღები პასუხები. ვფიქრობთ, რომ სამინისტრო სწორი მიმართულებით მიდის. მინისტრმა საორიენტაციო გადაწყვეტილებებზე მიგვანიშნა და ვფიქრობთ, რომ ეს გადაწყვეტილებები განხორციელებადია, რაც ძალინ კარგი იქნება, როგორც განათლების სისტემისთვის, ასევე კერძო სექტორისთვისაც“- ასოციაციის პრეზიდენტი, გია მურღულია.
მინისტრის ინიციატივით მსგავსი შეხვედრები კვლავ გაგრძელდება.
​სავალდებულოა თუ არა, დამრიგებელი ასწავლიდეს კლასს
განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტისა სამინისტროსინფორმაციით, ეროვნული სასწავლო გეგმის მიხედვით, საჯარო სკოლაში ყველა კლასს უნდა ჰყავდეს დამრიგებელი.
ამასთან, დამრიგებელი უნდა იყოს იმავე სკოლის პედაგოგი. ანუ სავალდებულო არ არის დამრიგებელი უშუალოდ ასწავლიდეს კლასს.