„ვფიქრობთ, რომ სამინისტრო სწორი მიმართულებით მიდის“ - გია მურღულია
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა, მიხეილ ბატიაშვილმა საქართველოს სკოლის ადმინისტრატორთა ასოციაციის კერძო სკოლების წარმომადგენლებთან სამუშაო შეხვედრა გამართა.
შეხვედრაზე კერძო სკოლების განვითარების საკითხები, მათ შორის, საკადრო პოლიტიკა, წახალისების მექანიზმები, რესურსების თავისუფალი გამოყენების გზები და არსებული გამოწვევები განიხილეს.
„რამდენიმე არსებით საკითხზე ვისაუბრეთ და მივიღეთ ჩვენთვის მისაღები პასუხები. ვფიქრობთ, რომ სამინისტრო სწორი მიმართულებით მიდის. მინისტრმა საორიენტაციო გადაწყვეტილებებზე მიგვანიშნა და ვფიქრობთ, რომ ეს გადაწყვეტილებები განხორციელებადია, რაც ძალინ კარგი იქნება, როგორც განათლების სისტემისთვის, ასევე კერძო სექტორისთვისაც“- ასოციაციის პრეზიდენტი, გია მურღულია.
მინისტრის ინიციატივით მსგავსი შეხვედრები კვლავ გაგრძელდება.
საჯარო სკოლის დირექტორობის მსურველთა გამოცდები იწყება! - ინფორმაცია სკოლის დირექტორობის მსურველთათვის
განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრომ 24 ოქტომბერს დაიწყო რეგისტრაცია საჯარო სკოლის დირექტორობის მსურველთა გამოცდაზე. აღნიშნული გამოცდა დაანონსებული იყო 2019 წელს, თუმცა პანდემიის გამო გადაიდო, ახლა კი ისევ განახლდა რეგისტრაცია.
საგამოცდო ტესტის ნიმუშს სამინისტრო 26 ოქტომბრიდან შემოგვთავაზებს.
დირექტორთა სერტიფიცირება ორი ეტაპისგან შედგება - სერტიფიცირების გამოცდა და გასაუბრება განათლების სამინისტროში.
გთავაზობთ გამოცდისთვის მოსამზადებელ სერტიფიცირების პროგრამას.
პროგრამას წარუძღვება სოფო ბიბილაშვილი.
დეტალური ინფორმაციისთვის ეწვიეთ ბმულს: ​https://forms.gle/oKQ2ZkWFgc3R2DYJ6​.