8 ნიშანი იმისა, რომ თქვენ საუკეთესო დედა ხართ
დედასთან ახლოს ყოფნა ნებისმიერი ადამიანისთვის ​ბედნიერების და სიხარულის მომნიჭებელია. ჩვენს სტატიაში საუკეთესო დედებისთვის დამახასიათებელ 8 ნიშანს გაგაცნობთ. ბევრი თქვენგანი ამ დახასიათებაში საკუთარ თავს ამოიცნობს.
1. ბავშვს, რომელსაც საუკეთესო დედა ჰყავს, ზამთარში გარეთ ყოფნისას არასდროს სცივა, რადგან დედა ყოველთვის ზრუნავს მის ჯანმრთელობაზე.
2. საუკეთესო დედა ყოველთვის ამზადებს გემრიელ საჭმელს, როდესაც ბავშვები სადმე მიდიან, რათა დარწმუნდეს, რომ მათ ნოყიერი საგზალი ექნებათ თან.
3. ​დედა საუკეთესო მაღვიძარაა, რომელიც სამყაროში არსებობს. ის მოფერებით აღვიძებს შვილებს, რათა მათთვის გაღვიძების პროცესი სტრესული არ იყოს.
4. საუკეთესო დედამ ყოველთვის იცის, სად არის ნივთი, რომელიც ბავშვმა დაკარგა და რომლის პოვნას სხვა ვერავინ ახერხებს.
5. საუკეთესო დედა ყოველთვის გამონახავს დროს, რომ ​სევდიანი შვილი დაამშვიდოს. ის მას ჩაეხუტება და ანუგეშებს, დედა ყოველთვის შვილის გვერდით არის, როდესაც მას უჭირს.
6. დედა არასდროს წყვეტს შვილებზე ფიქრს და გამუდმებით ღელავს მათზე, რადგან შვილი დედისთვის ყველაზე ძვირფასია.
7. საუკეთესო დედა აუცილებლად მისცემს შვილებს ​თავისუფალი არჩევანის შესაძლებლობას წავიდნენ იქ, სადაც მოესურვებათ, რათა ოცნებები აისრულონ, ამასთან ის აკურატულად ჩაალაგებს მათთვის ბარგს, რათა ყველა მნიშვნელოვანი ნივთი თან ჰქონდეთ.
8. მხოლოდ დედის მაცივარში იპოვის შვილი ყველა მისთვის საყვარელ პროდუქტს ისე, რომ მისთვის ამის თხოვნაც კი არ დასჭირდება.
შვილები ​დედებს ხშირად არ ეუბნებიან, თუ როგორ უყვართ ი​სინი. ამის თქმა არ უნდა დაგვავიწყდეს. უნდა გვახსოვდეს, რომ დედა ყოველთვის საუკეთესოა.