„მითხრა, ღვთისმშობელი ვნახე, შენ მარიამი შვილს გჩუქნისო, ამ დროს სამი თვის ორსული ვიყავი,“ - ნატო გელაშვილი დაუჯერებელ ამბავს ჰყვება
მომღერალი ნატო გელაშვილი „სხვა რაკურსში“ მეორე შვილის დაბადების საოცარ ისტორიას იხსენებს:
„ლუკას დაბადების უცნაური ისტორია აქვს. გიო რვა თვის იყო, როდესაც ფეხმძიმედ დავრჩი. ხომ გახსოვს, რა დრო იყო, „კერასინკები“ გვქონდა, ნავთი აეროპორტიდან უნდა გეტარებინა, მე სტუნდენტი ვიყავი, თავს მოსწავლეებით ვირჩენდი. მიუხედავად ყველაფრისა, მინდოდა შვილები. ჩემი დედამთილი უცნაური ქალი იყო, არ უნდოდა ბავშვი. ჯერ ერთი გაზარდეთ, მეორე მერე გააჩინეო. მაშინ მეგობარმა დამირეკა, რომელიც გარდაცვლილი მეგონა. ვიცოდი, რომ საშინელ ავარიაში მოჰყვა, ამის შემდეგ არავის უნახავს. ვიცოდით, რომ სიკვდილ-სიცოცხლის ზღვარზე იყო და უცებ დამირეკა, მითხრა, ღვთისმშობელი ვნახე, შენ მარიამი შვილს გჩუქნისო, ამ დროს სამი თვის ორსული ვიყავი. მკითხა კიდეც ჩემმა მეგობარმა, ორსულად ხომ არ ხარო? ვუპასუხე, რომ ვიყავი. გაიცინა და ყურმილი დამიკიდა.“
„ჩემმა მეგობარმა ისიც მითხრა, რომ გოგოზე ვიყავი ორსულად. მთელი 9 თვე ბავშვს მარიამს ვეძახდი. რომ ვიმშობიარე, აღმოვაჩინე, რომ ბიჭი იყო. ექიმებმა მკითხეს, შვილს რას არქმევო, მე ვუპასუხე, ლუკას-მეთქი. თურმე იმ დღეს ლუკაობა იყო, მე ეს არ ვიცოდი. მაშინ ლუკას ბავშვს იშვიათად არქმევდნენ. ჩემი შვილის სახელს ვერც იმახსოვრებდნენ. ასე გაჩნდა მარიამ-ლუკა ჭოხონელიძე,“ - აღნიშნავას ნატო გელაშვილი.
​„სიკეთე იწყება შენით!“ - საბავშვო ბაღ ,,ლარდის” კიდევ ერთი საქველმოქმედო ტრადიცია
საბავშვო ბაღი ,,ლარდი” იწყებს კიდევ ერთ საქველმოქმედო ტრადიციას, რომლის ფარგლებშიც ყოველწლიურად, აღსაზრდელებთან, პარტნიორ კომპანიებთან და სხვა მონაწილეობის მსურველებთან ერთად, ეხმარებიან მზრუნველობამოკლებულ ბავშვებს და სხვა საჭიროების მქონე ჯგუფებს/ოჯახებს.
ღონისძიებაში მონაწილეობა შეზღუდული არ არის.
საქველმოქმედო ღონისძიებაში მონაწილეობის მისაღებად საჭიროა:
• შეაგროვოთ ნივთები 0-21 წლის ასაკის ბენეფიციარებისთვის, მ.შ. ტანსაცმელი, სათამაშოები, ჰიგიენისა და მოვლის საშუალებები, საკვები (მშრალი/არამალფუჭებადი)