როგორ ანაზღაურდება მასწავლებლის შრომა დისტანციური სწავლების პერიოდში - ცვლილება ეროვნულ სასწავლო გეგმაში
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის, მიხიელ ჩხენკელის ​ბრძანებით განისაზღვრა, როგორ ანაზღაურდება მასწავლებლის შრომა დისტანციური სწავლების პერიოდში.
„2020 წლის 30 მარტიდან დისტანციური სასწავლო პროცესის მიმდინარეობისას სკოლა თავად განსაზღვრავს დროებით საათობრივ ბადეს ისე, რომ დროებითი საათობრივი ბადე ითვალისწინებდეს სასწავლო წლის დასაწყისისთვის დამტკიცებულ ყველა საგანს.
შენიშვნა: დროებითი საათობრივი ბადის მოქმედების პერიოდში მასწავლებლის შრომის ანაზღაურება ხორციელდება 56-ე მუხლით განსაზღვრული საათობრივი ბადის საფუძველზე სკოლის მიერ სასწავლო წლის დასაწყისში დაზუსტებული საათობრივი დატვირთვის და „საჯარო სკოლების მასწავლებელთა შრომის ანაზღაურების მინიმალური ოდენობისა და პირობების დადგენის თაობაზე“ საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის 2015 წლის 28 სექტემბრის №126/ნ ბრძანების შესაბამისად,“ - აღნიშნულია ბრძანებაში.