რა საფრთხის წინაშე აყენებს ეკრანდამოკიდებულება ბავშვს და როგორ უნდა მოიქცეს მშობელი, რომ თავიდან აირიდოს მისგან გამოწვეული დაავადებები - აღნიშნულ თემებზე ​Momsedu.ge-ს ექიმი-პედიატრი, რადიოლ...
5 ფილმი დედმამიშვილების შესახებ, რომელიც შვილებს აუცილებლად უნდა ანახოთ
დედმამიშვილებს შორის სიყვარულის გრძნობის გაღვივება ბავშვობიდან უნდა დავიწყოთ. მნიშვნელოვანია, რომ შვილებს ისეთი ფილმები ვაჩვენოთ, რომლებიც დედმამიშვილებს შორის არსებულ განსაკუთრებულ კავშირზე მოგვითხრობს. ჩვენს სტატიაში გაგაცნობთ 5 ფილმს, რომელიც შვილებს აუცილებლად უნდა ანახოთ.
1. მახე მშობლებისთვის
ტყუპი დები, რომლებმაც ერთმანეთის შესახებ არაფერი იცოდნენ, ერთმანეთს მოულოდნელად ხვდებიან. ისინი ერთმანეთს მცირე ასაკში დააშორეს. ერთ-ერთი და დედასთან ცხოვრობდა, მეორე კი - მამასთან. საზაფხულო ბანაკში მოულოდნელი შეხვედრის შემდეგ დები მშობლების შერიგებას გადაწყვეტენ. საინტერესო თავგადასავლებით აღსავსე ფილმი თქვენს შვილებს აუცილებლად მოხიბლავს.
2. მუსიკის ჰანგები
არაჩვეულებრივი მიუზიკლი 7 და-ძმის ამბავს გვიამბობს, რომლებიც დაქვრივებულ მამასთან იზრდებიან. მამას შვილები ძალიან უყვარს, თუმცა არ იცის, როგორ გამოხატოს სითბო მათ მიმართ. აღმზრდელი მარია, რომელიც მათ ცხოვრებაში გაჩნდება, ოჯახის წევრებს ერთმანეთთან დააკავშირებს და მათ მუსიკის ჰანგებით ტკბობასაც ასწავლის.
3. პატარა ხულიგნები და მეკობრეების ოქრო
ფილმი სათავგადასავლო ჟანრის ნამდვილი კლასიკაა. ის ორი ძმის ამბავს მოგვითხრობს, რომლებიც მეგობრების ჯგუფს ქმნიან. ისინი ერთ დღეს საგანძურის საძიებლად წავლენ, რათა მამას ფინანსურად დაეხმარონ. მეგობრები სახალისო და მომხიბლავ თავგადასავალში ერთვებიან. ეს თავგადასავალი მათ მეგობრობას გამოცდის.
4. ბითუმად უფრო იაფია
მრავალშვილიანი მშობლები ბედნიერად ცხოვრობენ მშობლიურ ქალაქში. მას შემდეგ, რაც ქმარს ახალ სამსახურს შესთავაზებენ, ისინი ახალ ქალაქში გადადიან საცხოვრებლად. ოჯახში სადაც თორმეტი ბავშვია, ახალი პრობლემები და თავგადასავლები იჩენს თავს. ამასთან ერთად და-ძმებს შორის უპირობო სიყვარული და სოლიდარობის განცდაც ძლიერდება.
5. ძმა დათვი
ეს შესანიშნავი ფილმია ოჯახთან ერთად საყურებლად. ის მონადირე ძმების ამბავს გვიყვება, რომელთაგან ერთ-ერთი დათვად გადაიქცევა. ფილმი ძმებს შორის არსებული ნამდვილი სიყვარულის საოცარ ამბავს გვაცნობს, რომელიც გულგრილს არავის დატოვებს.