„ჩემს შვილებს თავიდანვე ვაჩვევ იმას, როგორ უნდა მოეპყრონ ქალბატონებს და იყვნენ ჯენტლმენები,“- ანუკი არეშიძე ბავშვის აღზრდის შესახებ
„ჩემს შვილებს თავიდანვე ვაჩვევ იმას, როგორ უნდა მოეპყრონ ქალბატონებს და  იყვნენ ჯენტლმენები,“- ანუკი არეშიძე ბავშვის აღზრდის შესახებ
დიზაინერმა ანუკი არეშიძემ ტელეკომპანია „იმედის“ გადაცემაში „იმედის დღე“ შვილებთან ურთიერთობისა და მათი აღზრდისას გამოყენებული მიდგომების შესახებ ისაუბრა:
„ყველაზე დიდი სირთულე, რომელიც დედობას ახლავს თან არის პასუხისმგებლობა. რთულია ოთხი ბიჭის, გოგოს გაზრდა, აღზრდა, რაც კიდევ უფრო მნიშვნელოვანია. ბავშვებს მაინც ქალები ვზრდით და დიდ დროს ვატარებთ შვილებთან. ჩემს შვილებს თავიდანვე ვაჩვევ იმას, როგორ უნდა მოეპყრონ ქალბატონებს, რომ უნდა იყვნენ ჯენტლმენები, რომ ქალზე ძალადობა არ შეიძლება, არც ფსიქოლოგიური, მით უმეტეს, არც ფიზიკური, რომ ვინც ამას აკეთებს, ისინი სუსტები არიან.“
ანუკი არეშიძის თქმით, ყველაზე მნიშვნელოვანია, რომ ბავშვები კარგ ადამიანებად აღიზარდონ:
„მინდა, რომ პირველ რიგში, კარგი ადამიანები იყვნენ. განათლების კუთხითაც ბავშვებს მარტო კვირა დღე აქვთ თავისუფალი. წრეებზე დადიან, ენებს სწავლობენ, მათემატიკას. ძალიან დატვირთულები არიან. ამ პასუხისმგებლობას ვგრძნობ არამარტო ბავშვების, არამედ საზოგადოების წინაშეც.“
„ბავშვის აღზრდაზე ბევრი წიგნი მაქვს წაკითხული. მაინც მივდივართ იქამდე, რომ ყველაზე დიდი, რაც დედას შეუძლია, რომ ბავშვს აჩუქოს, არის სიყვარული. თუ ბავშვი არის სიყვარულით აღზრდილი და მაქსიმალურად შეგიძლია დღეში თუნდაც ორი საათი ხარისხიანად დახარჯო შენს შვილებთან, აუცილებლად სამომავლოდ ძალიან კარგად დაგხვდება წინ. ვფიქრობ, რომ ჩემი შვილების თაობას აკლია სიყვარული. ამ ტელეფონებმა, სოციალურმა ქსელებმა დახურა მათი სივრცე. ეზოს გარემო აღარ არის. გვყავს ძალიან ბევრი ძაღლი. ასე ბავშვები ზრუნვას სწავლობენ. ისიც იციან, რომ ჭიანჭველას მოკვლაც არ შეიძლება. ზოგადად არაფრის მოკვლა და განადგურება არ შეიძლება,“ - აღნიშნა ანუკი არეშიძე.