ავტორი: გიორგი კეკელიძე ​
„ემილიას არასდროს არსად არ იწვევენ, ღონისძიებებში და აქტივობებში არის დაბლოკილი,“ - საბავშვო არხი „Emilitv-ემილი“ განცხადებას ავრცელებს
საბავშვო გასართობმა არხმა „Emilitv-ემილი“ სოციალურ ქსელში განცხადება გამოაქვეყნა, რომელშიც აღნიშნულია, რომ ემილიას არსად არ იწვევენ და ის ღონისძიებებსა და აქტივობებში, სამწუხაროდ, დაბლოკილია:
„მოგესალმებით, დიდხანს ვფიქრობდი დამეწერა თუ არა ამასთან დაკავშირებით... უბრალოდ გუშინ საღამოს, მთავარ ნაძვისხესთან გავიყვანეთ ბავშვები და იმხელა სიყვარული და სითბო ვიგრძენით და კითხვები თუ რატომ არსად საახალწლო კონცერტებზე თუ აქტივობებზე არ მონაწილეობს ემილია? აი ზუსტად მაგან გადამაწყვეტინა ამის დაწერა.
დარწმუნებული ვარ, კარგად იცით თუ როგორ უყვართ ემილია ბავშვებს და არა მარტო ბავშვებს, ემილიაც მათ მიმართ გამოხატავს ყოველთვის დიდ სიყვარულს, ვისაც კი შევხვედრივართ თუნდაც ერთხელ, კარგად მიხვდება თუ რას ვგულისხმობ.
ემილიას აქვს უკვე უამრავი სიმღერა, რომლებსაც თითო სიმღერას მილიონობით ნახვა აქვს, ბავშვებმა ეს სიმღერები იციან ზეპირად და ძალიან უყვართ. საახალწლოდ და არა მარტო საახალწლოდ მერიას და არა მარტო მერიას აქვს უამრავი აქტივობები, მაგრამ ემილიას არასდროს არსად არ იწვევენ. სამწუხაროდ, პირდაპირ შემიძლია გითხრათ, რომ ემილია რომელმაც დიდ წარმატებას მიაღწია თვითონ თავის ოჯახთან და მაყურებელთან ერთად, ღონისძიებებში და აქტივობებში უხეშად რომ ვთქვათ არის დაბლოკილი!
ქართველ ბავშვს, რომელსაც საქართველოში აქვს ჯამში 1 მილიარდამდე ნახვა აიგნორირებენ! შემიძლია ამაყადაც გითხრათ, რომ ეს არის საქართველოს ისტორიაში პირველი შემთხვევა, მაგრამ მაინც მხოლოდ ჩვენი ძალებით კიდევ ვითარდებით. მინდა მივმართო ჩვენს მაყურებელს და მსმენელს, ვიცით, რომ გსურთ კონცერტი ან აქტივობები, ჩვენც გვსურს ძალიან, მაგრამ მხოლოდ ჩვენი ძალებით ამის ორგანიზება არის რთული და შეუძლებელი, ვინც ამას უნდა გაუწიოს ორგანიზება პირველ რიგში თქვენთვის, სამწუხაროდ უბრალოდ არ სურთ! სხვა ახსნა მე ნამდვილად არ მაქვს! იმაზე არც ვამახვილებ ყურადღებას, თუ რამდენი ქველმოქმედება აქვს ემილიას და მის ოჯახს გაკეთებული თავიანთი ძალებით და სახსრებით, რამდენიმე მეგობრის ჩართულობით.
ტელევიზიებზეც მინდა ყურადღების გამახვილება, მხოლოდ 1-2 შემთხვევის გარდა ტელევიზიებში ჟურნალისტები ყოველთვის ცდილობენ ემილიას და ჩვენი ოჯახის ცუდად წარმოჩენას! რაზეც ყოველთვის თავშეკავებული ვუსმენდი და ვპასუხობდი. ამის შემდეგ თუ საერთოდ მოვალთ ტელევიზიაში გპირდებით, რომ არაადეკვატურ კითხვებზე და დისკრიმინაციისკენ მიმართულ კითხვებს ვუპასუხებთ უკვე ადეკვატურად როგორც დაიმსახურებთ!კიდევ ერთხელ მივმართავ ჩვენს მაყურებელს, მსმენელს და მთლიანად საქართველოს, მადლობა სიყვარულისთვის და გვერდში დგომისთვის! გილოცავთ კიდევ ერთხელ შობა-ახალ წელს, ჩვენ აუცილებლად შევხვდებით,“ - აღნიშნულია განცხადებაში.