,,საკუთარ ვაქცინას ვუთმობთ ექიმებს'' - ეკატერინე ტიკარაძე
საკუთარ ვაქცინას ექიმებს ვუთმობ, რადგან ეს ჯგუფი პრიორიტეტია - აღნიშნულის შესახებ ჯანდაცვის მინისტრმა, ეკატერინე ტიკარაძემ ​„რუსთავი 2“-ის ეთერში განაცხადა.
„ეს პროცესი რთული რომ იქნებოდა, გათვითცნობიერებული გვქონდა და მზაობა იყო. დარწმუნებული ვარ, რომ ეტაპობრივად ვაქცინის მიმართ როგორც მზაობა, ასევე სანდოობა უფრო გაიზრდება. ჩვენი ექიმებიც, იქიდან გამომდინარე, რომ ისინი წინა ხაზზე იმყოფებიან, პრიორიტეტული ჯგუფია და სწორედ ამიტომ ვცრით მათ პირველ რიგში. ეს არის ზრუნვის კომპონენტი, ჩვენ ვუფრთხილდებით მათ, ეს არის საერთაშორისო მიდგომა ექიმების მიმართ. სწორედ ამიტომ ჩვენს საკუთარ ვაქცინას ვუთმობთ ექიმებს, ვაძლევთ მათ საშუალებას, რომ პირველები აიცრან. დარწმუნებული ვარ, საქართველო იქნება ერთ-ერთი გამორჩეული ქვეყანა, სადაც სწორად და შეუფერხებლად წარიმართება ეს პროცესი,“ - აღნიშნა ეკატერინე ტიკარაძემ.