„ყველა კაცი ერთნაირია!“ - ეს არის ძალიან ცუდი შეფასება! შენ კარგავ მთელი ცხოვრების სილამაზეს,“ - ფსიქოლოგი ზურა მხეიძე
ფსიქოლოგმა ზურა მხეიძემ ცნობილი ფრაზის: „ყველა კაცი ერთნაირია“ შესახებ ისაუბრა და აღნიშნა, რომ ეს ძალიან ცუდი შეფასებაა:
„ყველა კაცი ერთნაირია!“ - ეს არის ძალიან ცუდი შეფასება. გეტყვით, რატომ არის ასე. კარგავ მთელი ცხოვრების სილამაზეს, ისევე როგორც ფრაზისას: „ყველა ქალი ერთნაირია.“ ყველა ურთიერთობა არის განსხვავებული, თუ გინდა, რომ ძალიან ლამაზად იყო. მე თუ ვიძახე, რომ „ყველა ქალი ერთნაირია,“ ჩემთვის დამთავრდა ყველაფერი. ეს ნიშნავს, რომ არაფერი არ მიმიღია. ყველა ქალი, მიუხედავად იმისა, რომ რაღაცებში ერთნაირია, ყველა სხვადასხვანაირი უნდა იყოს. მაშინ ხარ მდიდარი, ისევე როგორც კაცების შემთხვევაში.
„ყველა კაცი ერთნაირია!“ - ამას ამბობს ქალი, რომელიც გაბრაზებულია კაცებზე. კაცი რომ ამბობს, ყველა ქალი ერთნაირიაო, ისიც გაბრაზებულია ქალებზე. ეს ფაქტია! სხვა ვარიანტში ეს წინადადება არ ამოდის პირიდან. ერთადერთის ძებნისას და ლოდინისას, თვითონაც არ იცი, როგორი ადამიანი გინდა. რომ ვეკითხებით ხოლმე, როგორი პარტნიორი გინდა და ჩამოყრის რაღაცებს, მერე რომ ვნახავთ ვისთან არის ეს ადამიანი და ამ თავის ნათქვამს ვაჩვენებთ, მაგარი განსხვავებაა ხოლმე.
ქალებს აქვთ, რომ კაცს მაშინვე უყურებს, ვარგა თუ არა ის ქმრად. ეს შეცდომაა. ურთიერთობა უნდა დაიწყო და გადაწყვეტილებას მერე მიიღებ. ურთიერთობა არის, რომ უნდა გაიცნო ადამიანი. თავიდანვე თუ დაიწყე: „რომელი ვარგიხართ აქ ცოლად?“ ეს ნამდვილ ურთიერთობებში ხელს შეგიშლით. შეცდომის ნუ გეშინიათ. შეცდომის შიში თუ გაქვთ, იქნებით ძალიან ფრთხილი და ძალიან ფრთხილი ისეთივე პრობლემურია, როგორიც ძალიან მინდობილი. შეცდომის პანიკაში ნუ იქნებით. ადამიანი შეცდომებს უშვებს. ეს ჩვეულებრივი რამ არის,“- აღნიშნა ზურა მხეიძემ.