„დღეს ბებიები და ბაბუები შვილიშვილებთან დროს არ ატარებენ, სამწუხაროდ, საქართველოში ეს მოი...
​ნეიროფსიქოლოგმა თამარ გაგოშიძემ საქართველოში ხანშიშესულ ადამიანთა პრობლემებზე ისაუბრა. მისი თქმით, პენსიაზე გასვლის ასაკი ჩვენთან ტრაგედიაა, თუმცა ბედნიერება უნდა იყოს:„პენსიაზე გასვლის ასაკი ჩვენთან...
რა ზიანს აყენებს მუხლებზე დადებული ლეპტოპი და ჯიბეში ჩადებული მობილური ტელეფონი მოზარდი ბიჭების ჯანმრთელობას? - უროლოგი გიორგი ბოჭორიშვილი
უროლოგმა გიორგი ბოჭორიშვილმა მოზარდების სექსუალურ ჯანმრთელობაზე მათი ცხოვრების წესის ზეგავლენის შესახებ ისაუბრა და აღნიშნა, რომ ეკრანთან ხანგრძლივი დროის გატარება მოზარდების ჯანმრთელობაზე ნეგატიურად აისახება:
„ერთ რამეზე გავამახვილებ ყურადღებას. ავიღოთ მაგალითად ლეპტოპი. ლეპტოპი რომ დაიდო მუხლებზე და ლეპტოპით იმუშაო, ძალიან ცუდ გავლენას ახდენს ეს სათესლე ჯირკვლებზე. მუხლებზე დადებული ლეპტოპი, ჯიბეში ჩადებული მობილური ტელეფონი ძალიან ცუდ გავლენას ახდენს სათესლე ჯირკვლებზე. ეს ცნობილია, ეს იცის მეცნიერებამ.
სამწუხაროდ, ეს ცხოვრებამ მოიტანა და XX საუკუნის ბოლომ და XXI საუკუნემ, როდესაც ასეთი ფანტასტიკური რევოლუცია მოხდა და შემოვიდა კომპიუტერი. შემოვიდა საძიებო სისტემები, ადამიანს დაავიწყდა, რომ არსებობს წიგნი, რომ არსებობს სხვა ფორმის გართობები. ჩვენ სხვანაირად გავიზარდეთ და ჩვენ ბევრად უფრო ჯანმრთელი თაობა ვართ, სამწუხაროდ, ვიდრე ის თაობა, რომელიც მუდმივად არის მიჯაჭვული ეკრანს. ამავდროულად შესაძლებლობა შეუზღუდავია. თამაშებში კიდევ რა იგულისხმება ეს ცალკე თემაა. არ არის ეს კარგი,“ - აღნიშნულ საკითხზე გიორგი ბოჭორიშვილმა საქართველოს პირველი არხის გადაცემაში „პირადი ექიმი - მარი მალაზონია“ ისაუბრა.