„მივესალმებით ბავშვის მუდმივად გაყვანას კურორტებზე, ეს აბსოლუტურად სწორია,“ - პედიატრი ივანე ჩხაიძე
პედიატრმა ივანე ჩხაიძემ ბავშვების კურორტზე ტარების მნიშვნელობაზე ისაუბრა და აღნიშნა, რომ კურორტებთან დაკავშირებით საზოგადოებაში ორ ურთიერთგამომრიცხავი დამოკიდებულება არსებობს:
„ბოლო პერიოდში ურთიერთგამომრიცხავი ინფორმაცია ვრცელდება ბაკურიანთან და კურორტებთან დაკავშირებით. ზოგი ფიქრობს, რომ ეს პანაცეაა და ყველაფრის მართვის შესაძლებლობაა. მეორე მოსაზრებაა, რომ ეს არაფერი არ არის. ეს არის ტყუილად დაკარგული დრო, ფული და ენერგია. ჩვენ რაღაც შუალედურ ვარიანტზე უნდა შევთანხმდეთ. მგონი, არ არსებობს არცერთი ადამიანი, რომელიც ჩათვლის, რომ თბილისიდან მთიან, ტყის მასივებით გარშემორტმულ კურორტზე ბავშვის გაყვანა ჯანმრთელობისთვის საზიანო იქნება. არავითარ შემთხვევაში! “
„თბილისის და არცერთი დიდი ქალაქის ჰაერი არ გამოირჩევა სისუფთავით. საქართველო მდიდარია მთის კურორტებით. ბავშვის გაყვანა, როგორც ზამთრის, ისე ზაფხულის განმავლობაში აბსოლუტურად სწორია. ჩვენ მივესალმებით ბავშვის მუდმივად გაყვანას კურორტებზე. არ უნდა გვქონდეს დიდი იმედი, რომ ეს ყველაფერს რადიკალურად შეცვლის. იქ არამხოლოდ ჰაერზე გადის ბავშვი, არამედ ეს არის ფიზიკური აქტივობის შესაძლებლობა. ფიზიკური აქტიურობა, მოძრაობა, ბავშვი არ არის ჩაკეტილი სახლში, ასევე არის მზის სხივების ზემოქმედება, რაც ასე გვაკლია პანდემიის განმავლობაში,“- აღნიშნულ საკითხზე ივანე ჩხაიძემ საქართველოს პირველი არხის გადაცემაში „პირადი ექიმი - მარი მალაზონია“ ისაუბრა.