დედის გადასარჩენად დაწყებული საქველმოქმედო აქცია - „მონაცვლეობით ვტაქსაობთ მე და ჩემი ძმა...“
ნიკა ქართველიშვილი და მისი ძმა ორი დღეა, რაც საქველმოქმედო ტაქსით დედის ჯანმრთელობაზე ზრუნავენ. თუ მგზავრს საშუალება არა აქვს, უფასოდ გადაჰყავთ, თუ კი - მაშინ მანქანაში ყუთია განთავსებული, სადაც მგზავრი ფულს სურვილებისამებრ აგდებს. შემოსული თანხა ხმარდება ბიჭების დედას, რომელიც ლეიკემიას ებრძვის. გთავაზობთ ნიკა ქართველოშვილის პოსტს უცვლელად:
„მოგესალმებით მეგობრებო, უკვე ორი დღეა, რაც ჩვენი ოჯახის ძველი მანქანა დავასტიკერეთ და მონაცვლეობით ვტაქსაობთ მე და ჩემი ძმა, ჩვენი ტაქსი საქველმოქმედოა, აქ არავინ არავის არ ევაჭრება, თუ მგზავრს არ აქვს საშუალება უფასოდ მიგვყავს დაიშნულების ადგილზე, ხოლო თუ აქვს რაიმე საშუალება მანქანაში მოთავსებულ ყუთში აგდებს თანხას თავისი სურვილისამებრ, მოგროვილი თანხა კი მთლიანად დედას ჯანმრთელობას მოხმარდება.
ძალიან დიდი მადლობა მინდა გადავუხადო თითოეულ გულისხმიერ ადამიანს, ვინც ერთი ლარით მაინც გვეხმარება და მომავალში დაგვეხმარება, უთქვენოდ მეგობრებო, ჩვენ არ შეგვიძლია მკურნალობისთვის საკმარისი თანხის მოგროვება.
მჯერა, რომ სიკეთე გადამდებია, კიდევ ერთხელ გთხოვთ გავერთიანდეთ დედასთვის და გადავარჩინოთ მისი სიცოცხლე.
p.s გთხოვთ ამ პოსტის გავრცელებაში დამეხმაროთ, რათა მარტივად ამოიცნონ მოქალაქეებმა ტაქსი, რომელიც იბრძვის სიცოცხლის გადასარჩენად((
კიდევ ერთხელ დიდი მადლობა ყველას, მჯერა, რომ მე და რატი თუ ვერა, ღმერთი აუცილებლად ყველას სიკეთით გადაგიხდით.